head

Vodní meloun: sladká chuť léta

Vodní meloun: sladká chuť léta
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Meloun rovná se léto a slunce. Vedle toho, že je chutný, disponuje množstvím vlastností chránících naše zdraví.

 

Protože meloun obsahuje z 95% vodu, je vynikající náhradou tekutin. Musíme si však dávat pozor, protože má odvodňovací účinek. Zbytečně přijímáme jeho konzumací vodu, organismus ji dlouho neuchovává. Proto dbejme na to, abychom vedle jeho konzumace zabezpečili dostatečný příjem tekutin pro náš organismus i vodou.  

 

Sladká detoxikace
Pročistí ledviny, je výborným detoxikantem a čističem střev. Pomocí obsahu karotenů, které tělo přemění na vitamin A, pomáhá obnově pokožky, zachování dokonalého zraku a správné funkci mozku.


Z důvodu vysokého obsahu minerálních látek se jeho konzumace doporučuje i během těhotenství: zajistí pro náš organismus kyselinu listovou, zinek, fosfor, hořčík, vápník a železo. Je bohatý na vitaminy B a C , takže jeho konzumací můžeme snížit i šanci na vznik rakoviny. Skvělý účinek má i na naše srdce a cévy, protože citrulin, který se v něm nachází, účinně spolupracuje při rozpouštění usazenin z cévních stěn, čím se zlepšuje krevní oběh.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.