head

Zelenina na detoxikaci – 3 zaručené tipy

Zelenina na detoxikaci | Určitě ji vyzkoušejte
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Pokud máte pocit, že jste vyčerpaní a potřebujete si dobít energii, určitě Vám pomohou následující druhy zeleniny s detoxikačním účinkem!

Na konci zimy potřebuje náš organismus důkladně vyčistit, aby mohl jaro přivítat s novou energií. Příroda nabízí v podobě zeleniny mnoho řešení k tomu, abychom se mohli zbavit toxinů, a proto se některé z nich vyplatí přidat do našeho jídelníčku. Nabízíme Vám některé druhy zeleniny, které mohou být účinným pomocníkem v období detoxikace!

Celer

Celer je nejenom nezbytnou surovinou k přípravě polévek, ale i dokonalou detoxikační zeleninou. Tato lahůdka s negativní kalorickou hodnotou může být účinnou pomocí během detoxikační kúry, podpoří trávení a s jeho pomocí se ze střevního systému rychleji vyloučí toxické látky. Celer je vynikajícím řešením i během diety: pokud se chceme zbavit několika přebytečných kilogramů, potom tuto zeleninu, která je expertem na spalování kalorií, začněme přidávat do svých polévek a salátů!

Pažitka

Pažitka stejně tak jako celer působí příznivě na trávení a navíc je i přirozeným detoxikantem. Tato zelenina pomáhá snížit hladinu cholesterolu v krvi, podporuje detoxikační procesy organismu a dodá našim pokrmům nejenom příjemnou chuť, ale má příznivý vliv i na celý organismus. Pokud při přípravě obědu nebo večeře budeme používat jako koření pažitku, můžeme si být jisti, že jsme opět udělali něco pro své zdraví.

Šťovík

Pokud hledáme zeleninu s detoxikačním účinkem, nezapomeňme na šťovík! I přes svoji nakyslou chuť má alkalizující účinek a působí příznivě na celý střevní systém. Tato detoxikační zelenina podporuje přirozené detoxikační procesy organismu a pomáhá udržovat čistá střeva. Šťovík skvěle posiluje imunitní systém, obsahuje velké množství vitaminu C , a proto, pokud ho přidáme do svého jídelníčku, můžeme předejít i jarnímu nachlazení.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.