head

"Detoxikační kúra mi pomohla v boji proti chudokrevnosti"

Detoxikační kúra - reference: v čem pomůže provedení kúry?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikační program

Bianku Kajtorovú dlouhou dobu sužovala chudokrevnost způsobena nedostatkem železa, ale přípravky na doplnění železa nepomohly. Protože zároveň měla i problémy s trávením, rozhodla se, že namísto medikamentózní léčby, vyhledá spíše alternativní řešení. Provedení nejlepší detoxikační kúry a kúry na očistu střev mělo výrazný vliv na její stav.

Na jaké problémy jste hledali řešení?

Už před lety se u mě objevil nedostatek železa, vlivem kterého jsem byla neustále unavená a měla jsem černé kruhy pod očima. Jelikož nekonzumuji maso, lékaři měli podezření, že právě to je důvodem mého stavu. Užívala jsem přípravky na doplnění železa, mimo jiné jsem zkoušela různé výživové doplňky, ale žádný nebyl velmi účinný.

Tehdy jste se rozhodli pro detoxikační kúru?

Ano. Pozorně jsem si prostudovala, jak bych mohla sobě pomoci a současné použití detoxikační kúry a kúry na očistu střev se mi zdálo být nejefektivnější. Na jedné straně očistí střeva a jednak odstraní parazity. Dočetla jsem se, že paraziti jsou schopny obírat nás o živiny, takže je možné, že jejich přítomnost způsobil nedostatek železa u mě.

Předtím jste neuvažovali o parazitech?

Já jsem spíš předpokládala trávicí problémy. Konzumuji často chléb a těstoviny, což není nejlepší. Vedle toho, ale konzumuji hodně vlákniny, přece jsem mívala často zácpu. Přitom jsem zavedla i osvědčené triky: jídla jsem sušené švestky, džem z tamarinu, který podporuje pohyb střev. Kupovala jsem různé čaje na pročištění střev, které ale způsobovaly průjem.

O parazitech je obecně málo slyšet

Neradi o nich lidé říkají, stále je to tabuizována téma. Pokud se vzpomene tato možnost, mnozí se ohradí tvrzením, že oni parazity určitě nemají.

Konzultovali jste použití detoxikační kúry se svým ošetrujúcim lékařem?

Ne. Moje zkušenost je taková, že běžné lékařství odmítá alternativní terapie a distancuje se od přírodních věci. Pravděpodobně ani farmaceutický průmysl nemá takový zájem. Sama jsem se do toho pustila.

Jak dlouho trvala kúra?

Absolvovala jsem tříměsíční detoxikační kúru ToxiClean spolu s Clean Inside programem. Vláknina Clean Inside mi pomohla vyčistit střeva, díky nápoji Slim Tea jsem se zbavila zácpy. Mezi jednotlivými kúrami jsem držela 5 denní přestávku. Měla jsem špatné chvíle, ba co víc, ocitla jsem se na dně, ale nevzdala jsem to. Předpokládám, že kvůli uvolňování toxinů jsem se necítila občas dobře, ale toto je už minulost. Celou kúru jsem absolvovala spolu s partnerem a s tchyní. Jelikož žijeme v jedné domácnosti, pokládali jsme za důležité pustit se do toho všichni najednou, čímž jsme předešli možnosti nakazit se parazity navzájem.

Jak se nyní cítíte?

Detoxikační kúra mi pomohla zbavit se chudokrevnosti. Stavy únavy sice celkem nezmizely, ale mám mnohem více energie. Návštěva toalety mi nezpůsobuje problémy, i zde je stav v pořádku. Moje laboratorní výsledky se zlepšily, navíc zmizely i černé kruhy zpod očí. Obecně se cítím mnohem lépe, plánuji, že v lednu se pustím do čtvrté detoxikační kúry. Každému mohu jen doporučit, aby se do toho pustil.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.