head

Huminová kyselina - Léčivé účinky přírodního rostlinného přípravku

Léčivé účinky huminové kyseliny jsou všestranné
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Detoxikační program

Posiluje imunitní systém, přispívá k detoxikaci, eliminuje trávicí poruchy. Klidně bychom mohli ještě pokračovat o pozitivech huminové kyseliny. Tato účinná látka přírodního původu dokáže víc, než bychom si mysleli.

Slabý imunitní systém, tělo zatížené toxiny, zažívací poruchy - tři takové problémy, které postihují lidi moderní doby. Seznam není úplný, avšak aby nebyl ještě delší, vyplatí se začít konzumovat huminovú kyselinu.

Co je huminová kyselina?

Huminová kyselina je přírodní, biologicky aktivní sloučenina, která se získává z rostlinného sedimentu (obvykle z rašeliny). Obsahuje různé druhy minerálů, životně důležitých, v lehce využitelné formě. Věděli to dobře už i v starověké Číně, kde se používala a používá jako lék až dodnes. A ne náhodou, jelikož huminová kyselina má opravdu široké použití, co se týče ochrany zdraví a prevence před nemocemi.

Na co je dobrá huminová kyselina?

Huminová kyselina v organismu produkuje dvojí účinek: jedna část se vstřebává do organismu, má antibakteriální (baktericidní, proto je často nazývána jako přírodní antibiotikum), virucidní (antivirové), fungicidní (proti plísním), detoxikační a imunostimulační účinky. Druhá část naopak setrvává ve střevním traktu, vytvářejíc tenkou gelovitou vrstvu na sliznici, čímž poskytuje ochranu proti infekcím a toxickým látkám. Další silnou stránkou huminové kyseliny je to, že je schopna zvyšovat účinnost trávicích enzymů a odstranit tak různé trávicí potíže. Gelový účinek v případě střevních klků nebo poranění či zánětu sliznice střeva (např. Ulcerózna kolitida, Crohnova choroba) podporuje procesy regenerace, snižuje chorobné impulsy působící na periferní nervy nacházející se ve střevě, čímž se eliminuje bolest a upraví se pohyb střev. Zabraňuje přemnožení patogenních bakterií v trávicím traktu, čímž podporuje činnost střevní flóry a chrání její rovnováhu.

Silná detoxikace

Huminová kyselina je schopna jedinečným způsobem vázat a odstranit z organismu nahromaděné toxické látky. Díky chemickému složení je huminová kyselina schopná reakce prakticky s každou sloučeninou: s nahromaděnými toxickými látkami, které se do organismu dostali ozařováním, s toxickými těžkými kovy, které se shromažďují ve střevech, v mozku a v jiných tkáních, a vytváří nerozpustnou vazbu, kterou následně odstraní z organismu. Dobře poslouží pro lidi, kteří  konzumují znečištěnou podzemní vodu, jídla plné přídavných látek, dýchají znečištěný městský vzduch, cigaretový kouř a potkávají se denně s různými chemikáliemi. Detoxikuje játra a napomáhá její regeneraci.

Účinně podporuje imunitu

Huminová kyselina, jako silný antioxidant, s velkou účinností váže volné radikály, které se vytvářejí v organismu a způsobují mnohé onemocnění. Přemnožení volných radikálů může souviset s rakovinnými změnami, s kardio - cévními onemocněními, se zánětlivými procesy, jakož i se stárnutím pokožky. Nakolik oslabují imunitní systém, volné radikály přispívají nepřímo k mnohým chorobným procesům probíhajících v organismu. Huminová kyselina podporuje činnost imunitního systému, zvyšuje produkci protilátek a upravuje aktivitu bílých krvinek.

Udržuje mládí

Podle některých výzkumů, huminová kyselina zvyšuje kapacitu přenosu kyslíku červených krvinek, čímž zlepšuje celkový pocit pohody a zvyšuje životní sílu. Nakolik odstraňuje nedostatek stopových prvků - zajišťuje příjem optimálního množství vláknin pro organismus - udržuje náš zevnějšek mladistvým, snižuje stres (ovlivňuje účinek adrenalinu a noradrenalinu - stresového hormonu, produkovaného nadledvinkami), který je původcem mnoha onemocnění. Její vlastnosti - omlazující pokožku - dále posiluje její účinek proti volným radikálům.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.