head

"Pod jistou cenovou hranicí není jisté, že nakupujeme kvalitní probiotika"

Jaké jsou kvalitní probiotika?
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Detoxikační program

Rozhovor novinářky Suren Bahidské s léčitelkou Dr. Barbarou Markusová o kvalitních probiotikách

Stále více lidí si uvědomuje, že při užívání antibiotik je třeba užívat i probiotika. Jaký máte na to názor?

Zpočátku jejich doporučovali jen v lékárnách, dnes už si je pacienti žádají sami. Pomalu se dostává do povědomí, kdy a proč je užívání kvalitních probiotik doporučováno. Nedostatkem probiotik se narušuje i zdraví střevní flóry.

Kdy se doporučují?

Obecně se dá říci, že kvalitní probiotika mohou být účinné v případě trávicích obtíží a na podporu imunitního systému. Aplikované ve formě kúry, jsou doplňkem detoxikační kúry a kúry na očistu střev, doplňují prospěšné bakterie, které jsou odstraněny spolu s toxickými látkami. Doplněním probiotik se upravuje trávení, a tyto prospěšné bakterie "vytisknou" ze střevního systému škodlivé mikroorganismy. Zjistilo se, že u těch, kteří trpěli zánětlivým onemocněním pokožky se stav zlepšil, když si pomocí probiotik upravili střevní flóru.

I dětem doporučujete probiotika, proč probiotika jsou pro děti prospěšné?

Probiotické bakterie zajišťují celkovou rovnováhu organismu a upravují obranyschopnost imunitního systému. Imunitní systém malých dětí ještě není tak vyvinutý jako u dospělých. Dostávají se postupně do kolektivu a v takových případech se musí organismus přizpůsobovat. Rodiče tak konají dobře, pokud si pořídí probiotika pro děti. Užíváním kvalitních probiotik můžeme udělat mnoho v případě prevence před nemocemi, správného fungování našeho organismu, bez ohledu na to, kolik máme let.

Na trhu je mnoho druhů probiotik, je těžké si vybrat

Já osobně jsem absolutně nestranná. Jsou přípravky, které jsou neustále propagované v reklamách. Mnozí si žádají vysloveně tyto přípravky v lékárnách. Nezvyknem nikoho ovlivňovat při volbě, avšak řeknu, na základě jakých kritérií je vhodné vybrat si. Nebo radu poslechnou, nebo ne. Ve většině případů však dají na mou radu.

Na co si třeba dát pozor, pokud někdo hledá opravdu kvalitní probiotika?

Ideální přípravek obsahuje nejdůležitější bakterie. Měl by obsahovat více než 10 miliard živých probiotických bakterií, a měl by být připraven alespoň z deseti bakteriálních kmenů. Tímto jsem, myslím, řekla všechno. Neodvážím se říci, že levné přípravky nejsou dobré, ale pod jistou cenovou hranicí není jisté, že nakupujeme kvalitní probiotika. Je důležité, aby daný přípravek obsahoval i prebiotika, nakolik - jednoduše řečeno - jsou výživou pro probiotické bakterie. Pravděpodobně tyto v levnějších přípravcích chybí.
Zabývám se i psychoterapií. Přísloví: "V zdravém těle, zdravý duch", je pravdivé. Udělejme pro to všechno a namísto zbytečných věcí, obětujme svůj čas našemu zdraví.

Je jedno, v jakém balení si pořídíme probiotika?

Doporučuji vybrat si takové kapsle, které se rozpouštějí až ve střevech, odolají žaludečním kyselinám, jinak se bakterie zničí a do tlustého střeva se ani nedostanou.

Kvůli potravinové alergii se někteří bojí užívat kapsle

Kvalitní kapsle neobsahuje alergeny: pšenici, sóju, vejce, mléko, konzervační látky nebo barviva. Informujme se důkladně, existují kapsle bez alergenů.

 

Ze slov Dr. Barbary Markusové vyplývá, že se vyplatí investovat do kvalitních probiotik, které odpovídají všem požadavkům. Naše léčitelka nám brzy představí ve spolupráci se společností NaturalSwiss takovou kúru, která je svým způsobem ojedinělá a obsahuje probiotika prémiové kvality.

 

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.