head

Stará osvědčená metoda, dobrá metoda?

Stará osvědčená metoda, dobrá metoda?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikační program

Neexistuje člověk, který by alespoň jednou za život nepocítil nějaké trávicí problémy. V těchto případech se mnozí uchylují k zažitým metodám, přitom ty se nestanou účinnými jen proto, že je používali už naše staré mámi!

 

 

  • Bohatí Římané si po vydatném pohoštění pomáhali tak, že si pavím peřím stimulovaly čípek na jazyku a hrdlo, dokud nezvraceli. Tento způsob je opravdu účinný při vadném žaludku nebo při eliminaci obezity, jeho dlouhodobá aplikace se však nedoporučuje: z jedné strany v dnešní době již není tak snadné sehnat paví peří, ale důležitější je, že systematická iritace poškozuje příslušnou tkáň a ta se stane následně náchylnou na infekce.
  • Pro lepší trávení mnozí pijí během jídla s oblibou víno. A dělají dobře, jelikož víno je v malém množství zdravé. K tomu však, aby bylo víno efektivně na trávení, ho musíme vypít mnohem více!
  • A jak je to s léčivými čaji? Je faktem, že existuje mnoho čajů na podporu trávení a metabolismu. Tyto můžeme klidně používat, je však dobré vědět, že pokud léčivé bylinky neuskladňujeme vhodným způsobem, časem ztrácejí mnoho ze svých léčivých účinků. Můžeme zažít méně zklamání, pokud budeme používat kvalitní potravinové doplňky, které jsou méně citlivé na vnější vlivy.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.