head

90 denní dieta: Může způsobit více škody, než byste si mysleli!

90 denní dieta | Proč může být neúspěšná?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Je oblíbená 90 denní dieta skutečně účinná a zdravá? Proč je z dlouhodobého hlediska neúčinná a proč je detoxikace  lepším řešením ?

90 denní dieta je založena na dělení potravin s obsahem bílkovin, škrobů, sacharidů a ovoce, přičemž je tato dieta z několika důvodů protichůdná. Ovoce při ní musíme každé ráno sníst povinně nezávisle od toho, jaký den právě následuje. Pokud máme “škrobový den”, můžeme jíst i bílý chléb, v “sacharidový den” se musí na stůl dostat taková jídla, jako je pizza, zákusky, čokoláda, které se ani s nejlepším úmyslem nedají nazvat dietními a zdravými.

Nebezpečí 90 denní diety: kvůli tomuto po dietě opět přiberete!

Během diety si už snídaní zajistíme silný pocit hladu. Je to způsobeno konzumací kyselého ovoce nalačno, které může zároveň způsobit i trávicí poruchy. I množství jídla je předem stanovené. To znamená, že 90 denní dieta nebere ohled na náš BMI - index tělesné hmotnosti, ať už vedeme sedavý způsob života nebo jsme aktivní, ale ani na  náš zdravotní stav, přičemž tyto skutečnosti jsou pro úspěšné, zdravé a trvalé hubnutí  nezbytné. Během diety můžeme ztratit nejenom tuky, ale i část svalové hmoty a navíc se jojo efektu nevyhnou ani ti, kteří absolvují 90 denní dietu: pokud se po dietě vrátíme k svým starým zvykům a nevěnujeme dostatečnou pozornost zdravému stravování, potom se shozené kilogramy velmi rychle vrátí i s dalšími zbytečnými tukovými polštářky.

Místo 90 denní diety detoxikace

Můžeme zkonstatovat, že ani jedna z diet, které slibují rychlé zhubnutí, nejsou zdravé. Základním pravidlem je, že pokud přijmeme více kalorií, než kolik spotřebujeme, začneme přibírat a musíme přijmout fakt, že pokud se chceme zbavit nadváhy, můžeme to dosáhnout pouze správnou výživou, pohybem a detoxikací, tedy změnou životního stylu.

Musíme si dát pozor na vhodný poměr bílkovin, sacharidů, tuků, stopových prvků, minerálních látek a vitaminů, co 90 denní dieta nezajišťuje. Při stravování si dejme pozor na to, abychom se vyhýbali nasyceným tukům a místo nich dejme přednost nenasyceným tukům, jako jsou například ryby, fazole, čočka a kuřecí maso. Konzumujme odtučněné mléčné výrobky, obiloviny s vysokým obsahem vlákniny a vyhýbejme se i nadměrnému používání oleje.

Po dietě, která slibuje rychlé hubnutí, se vrátí nejenom tukové polštářky, ale kvůli nadváze se vystavíme i riziku vzniku vysokého krevního tlaku a těžkostí s klouby. Vhodně sestavenou dietu můžeme udělat ještě účinnější, pokud budeme i detoxikovat, protože detoxikace donutí k vyloučení i v organismu nahromaděné a usazené toxické látky, co může zmírnit celulitidu, snížit riziko vzniku bolestí kloubů, ovlivňuje trávení a také duševní stav: pokud jsme vyrovnaní, sníží se i riziko toho, že sáhneme po takových potravinách, které ohrožují naši konfekční velikost.
 

Dobře provedená detoxikace může pomoci obnovit zdravou životosprávu, vrátit se do dobré formy a posílit náš imunitní systém. Je však velmi důležité, abychom zdůraznili, že pokud budeme provádět detoxikaci doma, musíme si vybrat spolehlivý detoxikační program!

Zdroj:

http://www.bbc.co.uk/worldservice/sci_tech/features/health/healthyliving/dietrisk.shtml

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.