head

Dieta se zelnou polévkou| Jak může být dieta ještě účinnější?

Dieta se zelnou polévkou | Sedm kilogramů za týden
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Pomocí diety se zelnou polévkou je možné zhubnout až 5 kilogramů a nemusíte ani hladovět. Právě z tohoto důvodu je tato dieta tak populární. Dokonce ji můžeme malými triky udělat ještě účinnější.

Základem diety se zelnou polévkou je, že zajistí rychle a s poměrně malou námahou značnou ztrátu hmotnosti. Protože je zaručená, může udělat dobrou službu zejména v případě, pokud se potřebujeme dostat do formy na konkrétní příležitost, protože za jeden týden můžeme s její pomocí zhubnout 5-7 kilogramů. Dieta se zelnou polévkou je dobrá i k tomu, abychom před delší dietou nastartovali proces hubnutí, avšak dlouhodobě bychom ji neměli aplikovat.

Můžeme jíst i jiné, nejenom zelí

Ne každý ví, že existuje i více diet se zelnou polévkou. Nejsnadnější je klasická verze: během jednoho týdne můžeme jíst 2 - 3 x denně nebo i více krát pouze zelnou polévku bez tuku. Je to její nejúčinnější forma, ale dost „nudná“, proto to někteří vzdají už v polovině.

Ingredience na základní zelnou polévku:

 • 1 ks celého zelí (cca. 1,5 kg)

 • 6 ks větších cibulí

 • 3 ks větší mrkve

 • 2 ks sladké zelené papriky

 • Očištěná čerstvá rajčata nebo 1 - 2 krabičky zavařených, nakrájených rajčat

 • 1  stonek celeru

 • 1 svazek petržele

 • Půlka česneku

 • Sůl a pepř

 • Kromě toho můžeme do polévky přidat houby nebo kousek libového masa, rostlinné nebo živočišné tuky však v žádném případě!

Pro koho je neustálé jedení zelné polévky příliš velkou obětí a stačí mu i menší ztráta hmotnosti, může během týdenní kúry jíst i něco jiného. Není však jedno kdy a s čím budeme polévku kombinovat. Pomůže Vám následující nabídka menu:

 1. den: můžeme jíst jakékoliv ovoce, kromě banánů, kromě vody můžeme pít neslazený čaj nebo borůvkovou šťávu.

 2. den: zelenina, která neobsahuje škrob, vyhýbejme se tedy bramborám, rýži, luštěninám a kukuřici. Jednu porci  pečených brambor si můžeme dopřát k večeři, ale ovoce je zakázané.

 3. den: ovoce a zelenina každého druhu

 4. den: banány a nízkotučné mléko bez omezení množství

 5. den: malá porce hovězího masa nebo ryby, případně kuřecí maso bez kůže na přírodní způsob a přibližně 6 kusů rajčat

 6. den: hovězí maso a zelená listová zelenina v neomezeném množství.

 7. den: hnědá rýže, slazené ovocné šťávy a zelenina

Udělejme dietu ještě účinnější

Je pravda, že dieta se zelnou polévkou- zejména pokud konzumujeme pouze polévku - má velmi málo kalorií. Pro dosažení ještě lepšího výsledku si každý den dopřejme alespoň půl hodiny pohybu. Stačí intenzivní chůze nebo běh a důležitá je pravidelnost. I když si polévkou dopřejeme zejména tekutiny, nezapomínejme ani na pravidelné pití vody: denně vypijme 2 - 2,5 litrů čisté minerální vody!

Zázraky i přesto nečekejme

Jak jsme už psali, dieta pomocí zelné polévky je účinná a zaručená, avšak více než 5 - 7 kilogramů ztráty na hmotnosti od ní neočekávejme. A to i v případě, pokud budeme konzumovat pouze polévku a budeme mít pravidelný pohyb. Neměli bychom zapomínat ani na to, že se jedná o krátkodobou dietu, kterou více než jeden týden v žádném případě nedržme. Pokud si ji chceme zopakovat, udělejme si na dva týdny přestávku. Pokud je náš organismus oslaben, dietu se zelnou polévkou neprovádějme. Nejlepší je, poradit se před ní se svým praktickým lékařem, protože se jedná o stravu s velmi nízkou kalorickou hodnotou, která může způsobit i nepříjemné problémy.

Upozornění!

Pokud po dietě pomocí zelné polévky opět začneme konzumovat potraviny s vysokým obsahem kalorií, ztracené kilogramy se velmi rychle vrátí zpět. Proto se snažme i nadále konzumovat stravu s obsahem vlákniny  a konzumujme co nejméně jídel, která mají nízký obsah živočišných tuků a sacharidů. A samozřejmě, mějme každý den dostatek pohybu!

Zdroje:

http://www.webmd.com/diet/a-z/cabbage-soup-diet

http://www.cabbage-soup-diet.com

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.