head

Dieta VB6: napůl veganská dieta na ochranu zdraví

Dieta VB6: pomáhá předcházet nemocem, podporuje hubnutí
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Autora, který si dietu VB6 vysnil zachránil tento jídelníček od cukrovky, který vlastně ani není jídelníčkem, mnohem více úsilím o zdravý způsob života. Jelikož dieta VB6, hodná následování, obsahuje mnoho čerstvých přísad, napomáhá i hubnutí.

Její autorovi, Markovi Bittmanovi diagnostizovali pre-diabetes, t. j. stav předchozí cukrovce, vysokou hladinu cholesterolu a cukru, a lékaři ho vystříhali, že brzy bude závislí na lécích. Bittmanovi toto poskytlo počáteční impuls, radikálně změnil svůj jídelníček, čímž zabránil vzniku cukrovky, a zbavil se i nadbytečných kilogramů. Nadchnutí úspěchem napsal knihu o dietě VB6 a jeho dieta si našla spoustu fanoušků.

Z čeho posestává dieta VB6?

Dieta VB6 v překladu znamená asi to, že vegan před 18,00, t. j. před 6.hodinou. Její podstatou je tedy, že večer před šestou třeba následovat veganský jídelníček, večer po 18. hodině však už můžeme jíst i maso a konzumovat i mléčné výrobky. Denní dávku třeba rozdělit na šest částí, a při každém jídle se doporučuje konzumace ovoce. Podstatu diety VB6 tvoří rostlinná potrava, t. j. zelenina bohatá na vlákninu, a ovoce, čerstvě lisovaná ovocná šťáva, různé saláty, houby, olejnatá semena, např. arašídy, ořechy, mandle, jakož i konopné semeno a dýňová semena. Jídla, bohaté na nasycené tuky se vyplatí vynechat i po 18.00 hodině, takže den neukončujeme mastným masem, raději libovými kuřecími prsy, případně mořskými rybami. Následovníci Bittmanovej metody se mají vyhýbat zpracovaným, rafinovaným jídlům, bílému cukru, alkoholu, v průběhu zpracování masa pečení v oleji.

Co lze očekávat od diety VB6?

Jelikož je dieta VB6 bohatá na čerstvé a zdravé složky, resp. nepodporuje konzumaci nasycených tuků a cukru, může pomoci odstranit vysokou hladinu cholesterolu, vysoký krevní tlak, cukrovku, resp. kardiovaskulární choroby. Jídla s vysokým obsahem vlákniny regulují hladinu krevního cukru, sytí, napomáhají hubnutí, resp. podporují očistu střeva. Dieta VB6 obsahuje jídla bohatá na živiny, s jejichž pomocí se můžeme zbavit různých nemocí z nedostatku, posilují imunitní systém a působí zkrášlující i na náš zevnějšek.

Názor odbornice na výživu Yvonne Wakeovej se neztotožňuje celkem s Bittmanovým názorem, zastává totiž hledisko, že snídaně by měly být každopádně bohaté na kalorie, aby nás naplnili energií. Odbornice si myslí, že raději by se hodilo, kdyby byly veganské hlavní jídla nebo večeře, a navrhuje vyhýbat se živočišné stravě.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.