head

Mátovo – citronová dieta

Mátovo – citronová dieta
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Táto dieta nejenom, že přinese výsledek, který se dá měřit v centimetrech, ale vyčistí i Váš střevní systém detoxikuje a alkalizuje.

Proč je dobrá?

Vitamin C, který se nachází v citronech, pomáhá při spalování tuků, a i když má kyselou chuť, skvěle alkalizuje. Chladivá máta má vynikající močopudné účinky, díky kterým se můžete zbavit  zadržované vody v těle a navíc stejně jako citron pomáhá upravit acidobazickou rovnováhu. V průběhu diety je důležité, abyste alespoň dvakrát denně pili čerstvou odšťavněnou šťávu  z citronu, do které můžete přidat nakrájené 2 lístky máty.  Tyto dvě složky můžete zařadit i do svého jídelníčku! Díky alkalizujícím účinkům je během kúry menší riziko projevu příznaků refluxu. Délku diety si určete po konzultaci s Vašim lékařem. Viditelné výsledky se v ideálním případě projeví už během 1. měsíce!

Co jíst a co dělat?

 

  • K snídani dejte přednost odtučněnému tvarohu s několika kapkami citronu a nasekanou mátou nebo si připravte pohankovou kaši, která je ochucena citronem a mátou. Den můžete začít i s celozrnnými obilnými vločkami a sušeným ovocem smíchaným s přírodním jogurtem a samozřejmě i s citronem a mátou.

  • Na svačinu si můžete dát jablko, hrušku nebo grapefruit- tyto dva druhy ovoce, kromě toho, že jsou chutné, výborně detoxikují a čistí střeva.

  • K obědu mohou být saláty z čerstvých surovin, které jsou okořeněny čerstvými bylinkami nebo citronově-česneková sója a tofu. Počet možností je nekonečný, základem je, přidat k čerstvým salátům a zelenině vždy malé množství máty a citronu!

  • K odpolední svačině si můžete dát celozrnné sušenky, rozinky nebo přírodní jogurt s citronem. Na ovocné jogurty z obchodů zapomeňte, protože obsahují barviva a ochucovadla!

  • Také k večeři si můžete dát salát nebo si připravit koktejly z ovoce a zeleniny podle vlastní chuti: kombinace ananasu, bananu a citronu je skutečně osvěžující forma večeře, která navíc i čistí střeva.

Během diety je velmi důležité, abyste při pocitu žízně pili kromě citronově- mátové vody také přírodní čaje a čistou vodu a abyste měli  každý den dostatek pohybu! Neměli byste se na nic vymlouvat: už 10 - 15 minut chůze denně má mnohem větší cenu, než polehávání na gauči!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.