head

Potraviny na hubnutí | Lahůdky na spalování tuků

Potraviny na hubnutí | Lahůdky na spalování tuků
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Mnoho lidí si stěžuje, že při dietě sice ztratí na váze, ale tukové polštářky jim zůstanou. Právě jim mohou pomoci spalovače tuků, které vynikají mezi potravinami na hubnutí a to zejména konzumace papriky, rajčat a borůvek.

Dieta je nejúčinnější tehdy, pokud se při ní spalují tuky: proto je třeba kromě diety a konzumace dietních potravin také pravidelný pohyb. Tento proces lze naštěstí urychlit příjemnějším způsobem, a to je konzumace dostatečného množství ovoce a zeleniny, které mají schopnost spalovat tuky a podporují odbourávání tuků, čímž bude hubnutí ještě viditelnější.

Pálivá paprika na spalování tuků

Papriky obsahují účinnou látku- kapsaicin, která nejenom, že zajišťuje jejich pálivou chuť, ale je mimořádně účinným přírodním spalovačem tuků. Čím větší množství kapsaicinu paprika obsahuje, tím více spaluje tuky: není náhoda, že při hubnutí je nejlepší chilli paprika, která je schopna odstranit i jinak neodstranitelný tuk na břichu. Navíc obsahuje antioxidační  sloučeniny, ničí škodlivé bakterie a přispívá ke zdraví trávicího systému.

Pomohou maliny a borůvky

Mezi ovocem na hubnutí, které nejlépe spaluje tuky, jsou nejlepší maliny, za co vděčí malinovému ketonu, který této rostlině dodává i příchuť. Tato látka je minimálně třikrát účinnější než kapsaicin, a zároveň podporováním metabolismu brání opětovnému ukládání tuků. Maliny tedy nejenom spalují tuky, ale jsou úžasnou potravinou při dietě. Podobné jsou i účinky borůvek, jejichž polyfenoly, které spalují tuky, přispívají k odstranění nežádoucích tukových polštářků. Pomáhají k dosažení plochého bříška, protože jejich složky ovlivňují mechanismus ukládání tuků, zatímco jejich vlákniny mají vliv na hubnutí a detoxikaci : podporují činnost střev a obnovují metabolismus.

Dietní rajčata

Rajčata jsou vynikající dietní potravinou, protože jejich účinné látky přispívají k tvorbě L-karnitinu, který podporuje přeměnu tuků na energii. Pokud budete každý den konzumovat rajčata a po jejich konzumaci si trochu zasportujete, schopnost organismu spalovat tuky značně vzroste.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.