head

Ředkvička detoxikuje, pomáhá při hubnutí a zvyšuje potenci

Ředkvička detoxikuje, pomáhá při hubnutí a zvyšuje potenci
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Už i starověcí stavitelé pyramid a Řekové ji měli rádi kvůli jejímu velkému obsahu vitaminů a posilujícím účinkům na imunitu. Podívejme se, na co všechno je dobrá tato pikantní zelenina!

Na detoxikaci

Ředkvička může být skvělým doplňkem k jarní detoxikační kúře. Důkladně vyčistí náš střevní systém, pomůže zbavit se usazených nánosů a její velký obsah vitaminů a minerálních látek udržuje zdraví našeho organismu. Ředkvička stimuluje trávení a díky čisticím účinkům na játra může být vynikajícím pomocníkem při různých dietách.

Na zánět kloubů

Jedním z charakteristických příznaků překyseleného organismu je zánět kloubů, na léčbu kterého se v lidovém léčitelství s oblibou používala a používá ředkvička. Může být skvělým léčivem v případě revmy nebo dny, protože její protizánětlivé účinky pomáhají léčit ať už zevně jako obklad nebo vnitřně, tedy konzumací.

Na alergie

Pokud Vám znepříjemňuje život alergie, může být ředkvička Vaším dobrým spojencem! Zmírňuje příznaky alergie a její pravidelnou konzumací se náš organismus i imunitní systém stanou odolnějšími. Je důležité vědět, že v organismech, které jsou náchylné na nadýmání, může vyvolat diskomfortní pocit.

Na posílení imunitního systému

Ředkvička je mimořádně bohatá na vitamin C, co zjistili lidé už před tisíciletími. Je skvělým přírodním dezinfekčním prostředkem, který posiluje imunitu, její konzumací se snadněji vyhneme onemocněním, které se šíří infekcí. Na posílení organismu ji používali nejenom ve starověku, ale i ve středověku, a s oblibou ji používali i v boji proti kurdějím.

Na zvýšení potence

Účinky ředkvičky, které zvyšují potenci a jsou známé i v lidovém léčitelství, mají významnou historickou minulost. V bájích byla ředkvička považována za rostlinu římského boha Marse, ale v severské mytologii ji nazývali i posvátnou rostlinou Thora, který byl kromě své mocné síly známý i svojí plodností.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.