head

Spalování tuků na vysoké úrovni

3 důležitá pravidla spalování tuků
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Bylinkové čaje, ovoce a zelenina na spalování tuků pro rychlejší hubnutí!

Pokud mezi vašimi novoročními předsevzetími figuruje i hubnutí, následující rady byste si měli vzít k srdci! Zde jsou 3 účinné tipy, abyste mohli rychleji zhubnout!

Pijte bylinkové čaje na spalování tuků!

Zelený čaj s vysokým obsahem antioxidantů je nejenom výborným detoxikantem, ale může nám pomoci i při hubnutí, protože povzbudí látkovou výměnu. Čaj připravený z rostliny maté, která roste v hlubokých pralesích, zlepšuje náladu a celkovou psychickou pohodu, posiluje imunitní systém  a zvyšuje spalování tuků a navíc díky jejímu povzbuzujícímu účinku snadněji zvládneme i tréninky a fyzickou aktivitu. Odvar z kořene čekanky je skvělým čističem jater, má močopudný účinek, podporuje trávení a navíc obsahuje i vitamin B a vitamin C, ale i vápník.

Udržujte si rovnováhu hladiny cukru v krvi!

Pokud hladina cukru v krvi rychle klesne, pocítíme vlčí hlad. Tehdy jsme schopni běžet do nejbližšího rychlého občerstvení a sníst cokoliv, nebo sníme to nejsladší a nejmastnější jídlo, které najdeme v ledničce. K tomu, aby byla dieta a hubnutí úspěšné, je důležité, abychom si udrželi v rovnováze hladinu cukru v krvi, k čemu je nezbytné pravidelné stravování, jako i to, abychom se vyhnuli potravinám z bílé mouky a potravinám s obsahem cukru, umělých přídavných látek a stabilizátorů chuti a barviv. Většina polotovarů a konzervovaných jídel přispívá k přibírání na hmotnosti, a proto jsou nepřáteli spalování tuků.

Konzumujte ovoce a zeleninu na spalování tuků!

Přesto, že se stravujeme zdravě, několika triky můžeme podpořit spalování tuků. Vyberme si čerstvou zeleninu, která má příznivý vliv na naše trávení a obsahuje velké množství vlákniny. Takovou je například zelí, které podporuje látkovou výměnu a je nepřítelem houby Candida , červená řepa, která zmírňuje záněty, okurky, které zklidňují střeva nebo špenát, který čistí játra a podporuje peristaltiku střev a látkovou výměnu a působí jako přírodní dopinkový prostředek. Z ovoce může být našim nejlepším přítelem tukožroutský ananas, který je bohatý na kyselinu listovou a alkalizuje, kiwi, které posiluje ledviny a chrání srdce, švestky, které čistí krev a ledviny a hrušky, které posilují kosti a čistí střeva.

 

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-fat-fighting-foods

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.