head

Rychlejší spalování tuků vlákninou

Spalování tuků vlákninou
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Pokud budete konzumovat velké množství vlákniny, můžete rychleji zhubnout! K spalování tuků je vláknina nezbytná.

Strava bohatá na vlákninu je důležitá nejenom během diety a hubnutí: náš organismus vlákninu potřebuje k tomu, aby mohl správně fungovat, aby bylo v pořádku naše trávení a střevní systém.

Vlákninou můžeme předejít vzniku onemocnění

Vláknina hraje při zachování zdraví našeho organismu mimořádně důležitou roli. Chrání srdce, má příznivý vliv na žaludek a pokud je naše strava bohatá na vlákninu, může se snížit i riziko vzniku cukrovky. Vláknina působí příznivě i na střevní trakt a pomáhá vyčistit nahromaděné toxické látky, které mohou způsobit velké množství trávicích poruch : zácpa , průjem  i nadýmání mohou naznačovat, že v naší stravě chybí vláknina.

Pokud pravidelně konzumujeme potraviny bohaté na vlákninu, s větší pravděpodobností se vyhneme i vzniku zlaté žíly a je téměř jisté, že ani v ranních hodinách nebudeme muset svůj čas trávit na toaletě. Vláknina projde střevním traktem a doslova “vymete” ze střev usazeniny a toxiny.

Hubnutí a spalování tuků vlákninou

Pokud náš jídelníček obsahuje potraviny bohaté na vlákninu, dříve nastane pocit nasycení, který navíc trvá déle, a proto se může zmírnit i chuť na mlsání. Pokud bychom přece jenom chtěli něco dobrého, vyberme si raději tukožroutskou polévku a ovoce bohaté na vlákninu: dokonalým výběrem je sladký kedluben, křupavý stonkový celer, mrkev, která čistí střeva nebo jablka, která podporují látkovou výměnu.

Při konzumaci 18 gramů vlákniny denně už můžeme říci, že jsme něco udělali pro své zdraví a střevní systém o pokud držíme dietu, tak i pro spalování tuků. Denní příjem vlákniny a intenzitu spalování tuků můžeme zvýšit konzumací čerstvé zeleniny, ovoce a potravin z celozrnných obilovin, ale například i doplňky stravy s vysokým obsahem vlákniny.

 

 Zdroj: https://www.webmd.com/diet/features/6-foods-and-tips-for-more-fiber

 

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.