head

Tipy proti celulitidě

Tipy proti celulitidě
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Dieta-Hubnutí

Správné stravování, vhodný příjem tekutin a pohyb jsou důležité, ale co všechno ještě můžeme udělat proti celulitidě? Jak můžeme zlepšit stav naší pokožky?

Je těžké zbavit se již vzniklé celulitidy úplně, ale můžeme významně zlepšit stav naší pokožky. Nabízíme Vám k tomu užitečné tipy.

Detoxikační kúra

Skutečnou pomoc proti celulitidě nabízí detoxikační kúra. Jejím vlivem se vyloučí z kůže odpadní látky, zbytečná voda, zlepšuje se lymfatický systém (lymfatický systém transportuje odpadové látky a podkožní tuky přes cévní oběh). Náš organismus absencí detoxikace uzavírá toxické látky do našich tukových buněk, náš metabolismus se zpomalí a naše váha roste.

Krémy zvyšující tok lympfy

Krémy zvyšující tok lympfy urychlí vylučování odpadních látek, přitom pomáhají i při odbourávání tukových buněk. V první řadě do nich míchají kapsaicin (výtažek ze štiplavé papriky), kofein, zelený čaj, L-karnitin, rostlinné oleje, řasy a bylinky. V boji proti celulitidě pomůže i vlastnoručně připravený krém na spalování tuků, osvědčily se však i zázvor, skořicový olej, citronový olej, nebo mletá káva, zamícháne tělovým mlékem nebo hydratačním krémem z lékárny. Základní krém můžeme nahradit aloe vera gelem nebo olivovým olejem.

Profesionální léčba

Přestože jsou ošetření v kosmetických salonech drahé, opravdu působí účinně proti celulitidě. Odbourávání tuků radiofrekvenci a ultrazvukem, mezoterapie, lymfomasáž, nebo lymfodrenáž, zábal proti celulitidě, Hypoxi Trainer a Infra Trainer, mají za výsledek sjednocenou a elastičtější pokožku.

Cvičením proti celulitidě

Ať už doma nebo ve fitcentru, hlavní věc, abychom se hýbali. Existují cvičení zaměřené vysloveně na celulitidu. Tyto cviky zlepšují místní prokrvení, což přispívá k odstranění nahromaděné vody v tkáních. Svaly a pokožka se stanou napnutejšími, což pomáhá při boji proti celulitidě. Doplňkem při cvičení může být jóga a plavání.

Dieta

Kteroukoli metodu si vybereme, dobrou službu nám proti celulitidě vždy poskytne správně vybraná dieta! Zdravá výživa přispívá totiž k tomu, aby se v našem organismu snížilo množství škodlivých látek, což zlepšuje i stav pokožky. V zájmu toho konzumujme co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce, vyhýbejme se cukru nebo potravin s přídavnými látkami a zbytečným uhlohydrátům. Vypijme alespoň 6 - 8 sklenic čisté vody denně, protože vedle nízkém příjmu tekutin tělesné tekutiny nevědí cirkulovat.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.