head

Vánoce: zákusky nejsou největším nepřítelem

Vánoce: zákusky nejsou největším nepřítelem
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Během Vánoc zvykneme  jíst více, než je třeba, ale i tak žádná ,,sváteční obezita” neexistuje. Je známé, že někteří z nás si během svátků dopřejí a konzumují toho více, než jsou  zvyklí během roku. Podporují tak uložení tuků. Samotná obezita (nadváha) je však výsledkem mnohem delšího procesu: k tomu je třeba, aby se špatná životospráva stala zvykem a na to 1-2 týdny nestačí. To znamená, že kdo zjistí po svátečním přejídání výrazné zvýšení hmotnosti, je nejvyšší čas na to, aby změnil svůj jídelní lístek a životosprávu, ale nejenom na dobu rychlé diety !

Tipy na změnu jídelního lístku

  • Buďte k sobě trpěliví, bez ohledu na dietu, kterou dodržujete, tukové polštářky nezmizí ze dne na den.

  • Vždy si zaznamenejte, co jste daný den jedli.  Je to důležité z toho důvodu, protože mnozí mají tendenci zapomínat na rychle snědená sousta, co potom naruší dietu. Pokud budete mít přehled o tom, co jste snědli v uplynulém týdnu, budete vědět, co máte ze své stravy vyloučit.

  • Dodržujte množství! Zbytečně je kalorická hodnota nějaké potraviny nízká, pokud z ní zkonzumujete více než je třeba, výsledek bude stejný, tj. i když máte dietu, budete přibírat.

  • Pokud opravdu nedokážete bojovat s kilogramy, nechte si poradit od odborníka na dietu, ten zcela jistě Váš problém vyřeší.

A ještě něco: dietou se sice zbavíte nadbytečných kilogramů, ale nahromaděných toxických látek Vás zbaví pouze dobře zvolená detoxikaceočista střev. Zároveň  podporuje i proces hubnutí.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.