head

Výtažky z léčivých hub: pomohou, když Vás opustila energie

Výtažky z léčivých hub: proti únavě a vyčerpanosti
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Léčivé houby

Nedokážete se vymotat z postele, celý den se cítíte bez síly, máte nízkou hladinu energie a nedokážete se koncentrovat? Řešení nečekejte od kávy a energetických nápojů, také pomocí výtažků z léčivých hub můžete odstranit tento nepříjemný stav.

Únava se objeví vlivem naší životosprávy, ale i vlivem zdravotního stavu, ale na příčině mohou být i jiné faktory. V určitých obdobích roku se dostaneme k menšímu množství čerstvé zeleniny a ovoce, naše zásoby živin se jednoduše vyprázdní a vznikne stav nedostatku. Někteří se doplněním vitamínových zásob rychle rozloučí s únavou, avšak ne každý je takový šťastný. Jim mohou pomoci výtažky z různých léčivých hub, které jsou lékem na mnohé další onemocnění.

Existuje řešení

V životě každého z nás se alespoň jednou objeví chronická únava, která není spojována se žádnými orgánovými změnami, a způsobuje vyčerpanost, demotivaci, obecnou slabost a poruchy koncentrace. K odstranění tohoto stavu existuje mnoho řešení, nicméně zázračné léky, které slibují vzpružení mozku, ve většině případů neposkytují žádaný výsledek. Výtažky z léčivých hub jsou však prokazatelně vhodné pro energizaci a osvěžení těla a duše, ale i na zvýšení fyzické výdrže, které vzájemným posilováním svých účinků naplní náš organizmus energií. Obzvláště účinnou je lesklokorka lesklá, kterou na dalekém východě volají i houbou nesmrtelnosti, houba shiitake, žampion brazilský, trsnatec a housenka čínská. Tyto tím, že si vzájemně posilují účinky, naplní náš organizmus energií. Podívejme se, jak pomáhají výtažky z těchto hub.

Nejlepší výtažky z léčivých hub

Výtažky z téměř všech léčivých hub výborně zaženou únavu. Konzumace housenky čínské se však nedoporučuje pouze proto, že znásobuje účinnost imunitního systému, ale i proto, že antioxidanty a polysacharidy, které se v nich nacházejí v koncentrovaném množství, přispívají k přenosu kyslíku a živin, což pozitivně ovlivňuje zásobu organismu kyslíkem. Konzumace její výtěžku zmírňuje stres, zlepšuje duševní výkon. Germanium v ​​lesklokorce lesklé zlepšuje zásobování organismu kyslíkem, její konzumací můžeme odstranit skleslost, únavu, dobije nás energií, její triterpeny "vyhladí" nervovou soustavu. Výtažky z léčivých hub zlepšují i ​​paměť. Žampion brazilský, kterému se říká i Hřib Boží, díky obsahu vitamínů skupiny B posiluje imunitní systém, je použitelný v případě mentální únavy, podporuje činnost mozku a zlepšuje paměť.

Účinnost výtažků z léčivých hub při boji proti únavě zdaleka nekončí, jejich pomocí je možné posílit imunitní systém, mají roboračný účinek, proto pomáhají zotavit se z těžkých chorob. Vedle toho nás zásobí takovými živinami, které zlepšují náladu a dodají nám sílu ke zdolání každodenních těžkostí.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.