head

Léčivé účinky ostružin - 5 + 1 tipů, proč je jíst!

Jmenovat léčivé účinky ostružin je těžké, konzumujme jejich co nejčastěji
Jmenovat léčivé účinky ostružin je těžké, konzumujme jejich co nejčastěji
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Léčivé rostliny

Léčivé účinky ostružin oslovili už i Hyppokrata. Ne nadarmo psal o nich. Seznamme se blíže s tímto ovocem, které je v oblibě i jako léčivá rostlina, a je zařazováno i mezi superpotraviny.

Léčivé účinky ostružin, bohatých na antioxidanty, jsou širokospektrální. Disponují vyšším obsahem vitamínu C, než citrusové plody, pročišťují cévy, zmírňují vysoký krevní tlak a pomáhají i při ustálení hladiny krevního cukru. Využití ostružin je rozmanité.

1. Detoxikují

Ostružiny jsou vynikajícím detoxikantem, ovšem nejen ovoce, ale i listy pomáhají organismu zbavit se nahromaděných toxinů. Výborně poslouží i během detoxikace díky tomu, že mají diuretický účinek, vyvolávají pocení a pomáhají při očistě střev.

2. Proti hemoroidům

Ostružiny jsou užitečné i při hemoroidech. Pokud si připravíme odvar z listů ostružin a nalijeme do koupele, relaxujme v něm 20 minut. Takový koupel ve velké míře pomáhá při zmírnění příznaků hemoroidů (zlaté žíly).

3. Posilují imunitu

Toto tmavě-fialovo zbarvené ovoce obsahuje zvýšené množství vitaminu C a B, ale výborně se hodí na doplnění zásob zinku, fosforu, draslíku, hořčíku, vápníku a železa.

4. Čistí cévy

Ostružiny pročišťují nejen náš trávicí trakt, ale hrají velkou roli při pročišťování cév. Pomáhají udržovat hladinu krevního cukru v normě, snižují krevní tlak, a jejich účinky při čištění cév jen zvyšují jejich hodnotu. Během absolvování detoxikačního programu poslouží opravdu velmi dobře!

5. Snižují zánět

Zánět může mít mnoho důvodů, proto je třeba pokaždé poradit se s lékařem. Při zánětlivém onemocnění ústní dutiny, dásní, zda hrtanu může být směs ostružin a šalvěje opravdu účinnou pomocí.

+1 tip

Ostružiny mají vysoký obsah vitamínu C a B, jsou bohaté na zinek, fosfor, hořčík, vápník, draslík a železo, proto se výborně hodí na posílení imunity.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.