Naši odborníci

Dr Dorota Sabová - Zubní lékařka
Dr Dorota Sabová

Diplom jsem získal v roce 2011 na Stomatologické fakultě Semmelweisovy univerzity. Od roku 2011 pracuji ve středisku Apollonia Dental Center, mojí specializací je všeobecná stomatologická péče, vyjímatelné a fixní náhrady, paradentologie, jakož i estetická stomatologie. Považuji za obzvláště důležitý rakovinový screening ústní dutiny, protože pomocí tohoto vyšetření se maligní perorálně nádory dají rozeznat již v počátečním stádiu. Přitom věnuji potřebnou pozornost tomu, abych své pacienty seznámila s důležitostí ústní hygieny, abych je naučila správnému postupu při čištění zubů, vždyť v tom ani mnozí dospělí nemají jasno. Průběžně se účastním akcí pro další vzdělávání, pravidelně studuji zahraniční vědecké publikace, přičemž své zájmy jsem rozšířila i směrem k estetice obličeje. Jsem členem Maďarské lékařské komory.

Dr. Zoltán Sabo - Zubný lékař
Dr. Zoltán Sabo

Diplom jsem získal v roce 1992 na Stomatologické fakultě Semmelweisovy univerzity. V letech 1997 až 2005 jsem získal atestaci z oboru dentálních onemocnění a chorob ústní dutiny, z ortodoncii, konzervační dentální medicíny a zubní protetiky. V letech 1993-1996 jsem pracoval v Dětské nemocnici Pála Heima na Oddělení ortodoncie a čelistní ortopedie, pak v letech 1997-2007 na Klinice dětské stomatologie a ortodoncie SOTE (Semmelweisovy lékařská univerzita). Od roku 2007 přijímám své pacienty ve své soukromé ordinaci v středisku Apollonia Dental Center. Mou specialitou je ortodoncie, nasazování implantátů, náhrada kostí a provádění zákroků sinusového liftingu, a operace ústní chirurgie při narkóze. Považuji za obzvláště důležité rakovinový screening ústní dutiny, v mé ordinaci jako jediný používám speciální diagnostický přístroj Velscope. Průběžně se účastním akcí dalšího odborného vzdělávání, abych si osvojil nejnovější operační techniky, respektive abych si rozšířil své znalosti v oblasti dětské stomatologie.

Další odborné vzdělávání:

2009. Nadace Modern Medicina: Význam antioxidantů

2009. L & L Dental Central Kft .: II. Sympozium Magyar Bone Management Budapest

2010. SZTE FOK (Stomatologická fakulta Univerzity Szeged): Poruchy oblasti hlavy a krku způsobené kouřením

2010. SZTE FOK: Etiologie a léčení onemocnění parodontu

2010. SZTE FOK: Vědecká postgraduální konference a aktualizace implantologie

2010. Nobel Active Course

2011. Geistlich Biomaterials: Ošetřování vícenásobné recese dásně plastickou chirurgií v parodontálních terapii používáním látky Geistlich Mucograft

2011. Druhé Mezinárodní sympozium chirurgie obličeje, čelisti a ústní dutiny ve městě Szeged, Implantátno-protetický workshop

2011. SZTE FOK: Moderní postupy v implantologii (SOTE)

2011. SE (Semmelweisovy univerzita) Parodontologická klinika: Rekonstrukční parodontální operační techniky

2011. SE Parodontologická klinika: Rekonstrukční parodontální operační techniky v praxi

2011. OnyxCeph 3TM, Cephalometric Imaging, Orthodontic Treatment, Planning Software

2012. Semmelweisova univerzita Klinika dětské stomatologie a ortodoncie:

Plánování bioprogresívní léčby v hraničních případech,

Ohýbání a aktivizace oblouku Utility

Electrodontram

Funkční výchova - každodenní nácviky

2012. New York Dental: Damon System

2012. Nobel Biocare Sympozium

2014. SOTE: Ortodoncie, dětská stomatologie

2015. Smart Guide - Orientace v implantologii

2015. 3M Unitek - Účinná léčba v dospělosti - Class II korektory a samoligírovací přístroje - ideální kombinace a klinické léčení komplexních asymetrií

2016. Alpha Implant: Management měkkých tkání II.

2016. PRF Course

2017. Happy Smile - Digital word of mouth and ethical sales techniques of dentistry

Eva Macphersonová - Přírodní léčitel a výživový poradce
Eva Macphersonová

Jsem Eva MacPhersonová, terapeutka v oblasti zdraví a výživy, ekonomka, žena, manželka a matka. Licenci přírodní léčitelky se zkouškou v oboru fytoterapeut jsem získala na ETI v roce 2006 v Budapešti. Během studia na vysoké škole jsem se zabývala i vědou v oblasti výživy a biochemií. V minulých letech jsem se vzdělávala v oblasti dietetiky, resp. aromaterapie v Panarom Aromaterapeutickém Institutu. Od svých sedmi let pravidelně sportuji, svým vyrovnaným životním stylem jsem vzorem pro své pacienty. Jako fytoterapeutický odborník společnosti Natural Swiss Vám nabízím v produktech Natural Swiss vynikající kvalitu výrobků z léčivých bylin bez kompromisů.

Magdaléna Koprivaneczová - Dietetik, diplomovaný specialista pro náuku o výživě
Magdaléna Koprivaneczová

"Rady pro správné stravování jsou často nejasné, těžko sledovatelné. Jejich dodržování je ještě obtížnější. Jednoduchých a dobře sledovatelných rad je velmi málo, v neposlední řadě proto, že každý člověk má svůj individuální metabolismus, tělesné rozměry a historii nemocí, kterou je také třeba brát v úvahu. Ty rady jsou spíše takovým trochu přehnaným, všeobecným ukazatelem směru, kterým bychom se měli ubírat. Kromě toho málokdo má dostatek času na to, aby si podrobně promyslel svůj jídelníček. Jedení je komplikovaná věda. "

Jsem přesvědčena, že předcházení nemocem je mimořádně důležité v našem životě. Uvědomění si zdraví je proces, který trvá po celý život. Nikdy není pozdě začít se změnou! Odborné rady Vám mohu poskytnout v těchto oblastech:

- zdravá výživa
- ovládání těla a změna životního stylu
- rady pro stravování v případě již projevených chorob (vysoký krevní tlak, cukrovka, vysoká hladina tuků v krvi, atd.)

Pokud byste se chtěli o těchto tématech dozvědět více, mohu Vám poradit jak to v praxi realizovat.

Studovala jsem na univerzitě v Pécsi (Pětikostelí). V roce 1993 jsem získala vysokoškolský diplom, a v roce 2013 univerzitní kvalifikaci. V současnosti jsem vedoucí dietetičkou Ústřední dietetické služby Univerzity v Pécsi. Jsem členem mnoha odborných organizací, abych své odborné poznatky mohla dále rozvíjet.

MUDr. Csaba Podlupszki - gastroenterolog
MUDr. Csaba Podlupszki Narodil jsem se 7. 12. 1971 ve Štúrově. Základní školu jsem ukončil ve Štúrově, střední školu jsem absolvoval v Bratislavě na gymnáziu s maďarským vyučovacím jazykem na Dunajské ulici. V roce 1991 jsem se stal posluchačem Lékařské fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě, kde jsem v roce 1997 úspěšně odpromoval. V letech 1997 – 2003 jsem pracoval v nemocnici v Komárně na interním oddělení a zároveň jsem v roce 2000 úspěšně složil I. kvalifikační atestaci v oboru interní medicína. Od roku 2003 působím jako odborný lékař v gastroenterologické ambulanci, po úspěšném absolvování II. kvalifikační atestace v oboru gastroenterologie v roce 2004 jako samostatný gastroenterolog. V letech 2006 – 2009 jsem jednou týdně působil jako gastroenterolog v nemocnici v maďarském Ostrihomu.
Suren Bahidská - Novinář
Suren Bahidská

Jmenuji se Suren Bahidská. Po získání vzdělání v oboru zdravotníctva jsem zúročila své znalosti ve více oblastech, kromě jiného jsem přijala úkoly v oblasti prevence a diagnostiky plicních onemocnění. Mám zkušenosti v interní medicíně, respektive v anatomii, a svá studia jsem rozšířila i v oblasti dermatologie. Jako novinářka pravidelně publikuji články o zdravém životním stylu, průběžne  sleduji vědecké publikace, které se týkají tématu, abych rozšířila své vědomosti. V současnosti studuji na Univerzitě Eötvös Loránda, kde jsem studovala i psychologii rozvoje osobnosti a psychologii.

Viktorie Doborová - Dietetik, diplomovaný specialista pro nauku o výživě
Viktorie Doborová

"Každým soustem podporuješ nebo překonáváš jednu nemoc"

Naše tělo je jemný mechanismus, a musíme ho zásobovat vhodnou pohonnou látkou, aby nám mohlo po desetiletí sloužit. Kdybyste měli pocit, že byste měli udělat nějaký krok směrem ke zdravému a dlouhotrvajícímu životu, pak Vám mohu pomoci v souvislosti s těmito tématy:

- Prevence, léčení kardiovaskulárních onemocnění, vhodné diety

- Poradenství, odpovědi na otázky související s cukrovkou, dietami a stravováním

- Odtučňovací kúra

Možná, že s mým dvouletým diplomem dietetika patřím ještě k mladším mezi kolegy, ovšem za ten čas jsem získala velmi cenné zkušenosti v oblasti "civilizačních" chorob (např. cukrovka), které vyžadují speciální diety. Díky mým předchozím pracovním zkušenostem jsem úzce spolupracovala s obvodními lékaři, kde vida bezprostřední každodenní život, jsem si ještě více uvědomovala, kolika problémům by se dalo předejít správným stravováním. Doufám, že budeme moci společně vykročit po chodníčku za zdravím!

’Dr Barbora Markusová - Jsem léčitelka, psychoterapeutka a instruktorka
’Dr Barbora Markusová

Věnuji se výzkumu patogenů, mapování biochemických systémů organismu a přírodním léčebným metodám. Ve své ambulanci zkoumám i onemocnění a patogeny pokožky hlavy a obličeje a přírodními metodami je léčím až do úplného vyléčení. V posledních letech se zabývám výzkumem onemocnění způsobených ženským hormonálním systémem a s politováním vidím množství žen, které v léčbě hledají trvalá řešení. V mnohých případech jsem vhodnou léčbu skutečně našla, a proto mohu tyto zkušenosti s radostí poskytnout těhotným ženám a ženám v menopauze. Vztah mezi emocemi a vznikem onemocnění studuji už třicet let a pomáhám také svým pacientům v patových situacích. Mým největším učitelem je můj vlastní život. Neustále se snažím být na tělesné a duševní úrovni příkladem pro své pacienty a žáky. Už několik let přednáším na vlastních kurzech, na základě pověření firem, živnostníků a škol provádím školení a kurzy. Od tohoto roku vyučuji alternativní medicínu a léčebné metody na Univerzitě Savaria v Szombathelyi, vysunutém pracovišti Univerzity Lóránda Eötvösa.

Mé certifikáty a získaná vzdělání za posledních 25 let:

 

Hu-Man Medica Honoris Causa doktorát

Prananadi I.-II.

Schlüsslerovi soli v praxi

Selfness průvodce životem

Osvěžující masáž a masáž chodidel

Kosmo - genetická a thajská masáž

Nekonvenční terapie

Metafyzická - a

psychoterapeutka

 

 

Diskusní příspěvky

Nejnovější články

K jinému tématu

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.