head

Toto jsou příznaky parazitární infekce!

Příznaky parazitární infekce|Na toto si dejte pozor!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Paraziti a červi

Příznaky parazitární  infekce mohou být začínajíc průjmem, přes alergii, kožní problémy a poruchy spánku různé. Seznamte se s varovnými signály! Podle toho, zda se jedná o vnější nebo vnitřní parazitární infekci, mohou být příznaky různé. Vnější parazité napadají podkožní vrstvy a parazité, kteří žijí v našich střevech, mají zase škodlivý  vliv na celý náš organismus.

Příznaky vnitřní parazitární infekce

V našem organismu - v střevním traktu, svalech, v očích a mozku - žijící parazité  jsou schopni se dlouho schovávat a jejich přítomnost může být později doprovázena bolestivými, nepříjemnými a vážnými příznaky. Parazité jsou  organismy, které mohou mít mikroskopickou velikost, ale mohou vyrůst i do délky jednoho metru a přiživují se v našem organismu.

Existuje přibližně sto druhů tasemnic, měchovců a jednobuněčných parazitů, které se do našeho organismu dostanou většinou infikovanou potravou a vodou a vepřovým masem. Jejich rozmnožování podporuje životní styl plný chemikálií a antibiotik.

Příznaky vnitřní parazitární infekce mohou být únava, chronická vyčerpanost, poruchy koncentrace, poruchy spánku, alergie, ale i celkový pocit nepohody. Játra vykonávají detoxikaci kolem 2-3 hodiny ranní, a pokud máme parazitární infekci, můžeme se v této době budit. Měli bychom si všimnout i podrážděnost bez vážného důvodu, protože může být způsobena konečným produktem metabolismu parazitů, který je plný toxických látek. Varovným signálem může být i oslabení imunitního systému a ekzém, ale parazitární infekci mohou naznačovat i bolesti kloubů.

Přítomnost parazitů může naznačovat i zánět střeva: parazité mohou dráždit stěnu střevního traktu, mohou přispět ke vzniku zánětu, bránit vstřebávání živin a mohou způsobit i trávicí problémy, průjem, nadýmání  nebo zácpu. I přibírání nebo naopak bezdůvodná ztráta hmotnosti mohou upozorňovat na parazity!

Příznaky vnější parazitární infekce

Svědění pokožky hlavy, vyrážky, neustálé škrábání - to vše mohou být i příznaky vnější parazitární infekce. Vši, které se usadí na vlasové části hlavy, za ušima nebo na krku, způsobují neustálé svědění, protože tito parazité jsou neustále v pohybu. Kvůli svědění se poškodí pokožka, která se potom dále infikuje. Proto je velmi důležité, abychom co nejdříve začali léčbu speciálním šamponem a hřebenem z lékárny, které zničí nejenom vyvinuté vši, ale i jejich vajíčka a hnidy.

Vnějším parazitem je i blecha, jejíž štípnutí může způsobit infekce a zarudnutí pokožky. Předcházejme nepříjemnostem. Pokud s námi žije náš domácí mazlíček v bytě, často vysávejme a samozřejmě se postarejme o ochranu proti blechám. Na štípnutí od blechy používejme krémy, které můžeme koupit v lékárně!

Mezi příznaky parazitární infekce způsobené zákožkou svrabovou (svrab) patří několik týdnů svědící pokožka a drobné, červené vyrážky ve tvaru cestiček, kde si svrab nakladl svá vajíčka. Infekce svrabem je silně a snadno přenosná, stačí, pokud se povrchy pokožky na krátkou dobu vzájemně dotýkají, ale můžeme se nakazit i z ručníku, oblečení a ložního prádla. Vyrážky se objevují typicky v záhybech, mezi prsty, v kolenním záhybu, na lokti a v oblasti genitálií. Infekce se můžeme zbavit speciálním roztokem na smývání svrabu, a kromě toho je třeba ručníky a ložní prádlo prát při vysoké teplotě. Matrace  3 dny nepoužívejme, protože za tuto dobu se roztoče zničí.

Zdroj:

https://www.webmd.com/a-to-z-guides/paragonimiasis#1

 

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.