head

Dýně: detoxikant, který Vám vykouzlí dobrou náladu

Dýně: detoxikant, který Vám vykouzlí dobrou náladu
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Ploché břicho

Jednou z nejchutnějších a nejzdravějších lahůdek podzimu je dýně. Podívejme se,  proč se nám kromě chuti vyplatí jíst dýni!

Ostrý zrak

Pro zdraví našich očí je nezbytný vitamin A. K ostrému vidění může významně přispět, pokud si do jídelníčku zařadíme dýni, protože  organismus modifikuje betakarotén, dodávající dýni žlutou barvu, na vitamin A.

Ploché břicho

Dýně má jeden nedostatek: a tím jsou kalorie, v 100 gramech dýně se nachází pouze 45 Kcal. Vysoký obsah vlákniny Vám dodá pocit plnosti a přece z ní nepřiberete. Sladká lahůdka bohatá na vlákninu napomáhá k plochému břichu a odstraňuje nadýmání, protože má příznivý účinek i na náš trávicí systém.

Dobrá nálada

Nejenom samotnou dýni, ale i její jadérka se vyplatí sníst, protože kromě toho, že jsou chutná, mají i pozitivní vliv na naši náladu. Dýňová jadérka obsahují  sloučeniny, které mají uklidňující účinek na náš nervový systém.

Chutná detoxikace

Díky vysokému obsahu vlákniny funguje jako výborný detoxikant. Jak prochází přes trávicí trakt, uchytí toxické látky a vyčistí organismus. Pomáhá osobám trpícím zácpou a díky vysokému obsahu vitaminu C posiluje organismus.

Prevence rakoviny

Díky vysokému obsahu betakaroténu má mimořádně silný antioxidační účinek, a tak může vyvinout preventivní účinek při určitých nádorových onemocněních. Je menší šance na vznik rakoviny prostaty, prsu a plic, pokud dohlédneme na to, aby náš jídelníček obsahoval dostatečné množství betakaroténu.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.