head

Ploché břicho snadno: špatné zvyky, které způsobují nadýmání

Ploché břicho snadno | Odstraňme nadýmání
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Ploché břicho

Jste v rozpacích, pokud Vám náhodou vykoukne Vaše břicho? Dáváte si pozor na své stravování, máte dostatek pohybu a přece Vás trápí neustálé nadýmání? Zde jsou 3 zdánlivě nevinné zvyky, které jsou nepřáteli plochého břicha.

Ploché břicho, přesněji jeho dosažení, je v létě pro mnohých z nás frustrujícím tématem. Trochou pozornosti a opakovaným přehodnocením některých našich zvyků, můžeme už zanedlouho ukázat sexi bříško!

Kapustovitá zelenina

Kapustovitá zelenina, tedy květák, brokolice, zelí, růžičková kapusta, kedluben nebo i ředkvičky, jsou mimořádně zdravé. Jsou plné vitaminů a minerálních látek a z dlouhodobého hlediska účinně podporují hubnutí a detoxikaci, ale u citlivých osob mohou způsobit nadýmání. Veďte si stravovací deník, do kterého si zapisujte, kdy a co sníte, ale i to, jak se budete během následujících hodin po snědení daných jídel cítit: pokud Váš střevní systém zareaguje na tyto potraviny citlivě, v případě, že jste pozvaní na slavnostní událost nebo se prostě nechcete cítit nepříjemně, měli byste si dát pozor na to, kdy se tato jinak zdravá zelenina dostane na Váš talíř!

Žvýkání žvýkaček

Žvýkání žvýkaček může být skvělým řešením, pokud si chcete během dne po jídle osvěžit dech, ale může způsobit i nadýmání. Se žvýkáním žvýkaček bychom to neměli přehánět, protože pokud po žvýkačkách sáhneme příliš často, během žvýkání se může do našich střev dostat nadměrné množství vzduchu, co v oblasti našeho břicha způsobí nepříjemný pocit napnutí a může vést k nadýmání. V některých případech je lepší, pokud na osvěžení dechu vyzkoušíme přírodní metody: vynikající alternativou je, pokud budeme po jídle žvýkat petrželovou nať, která je zdravá a zároveň nezpůsobuje nadýmání.

Mléčné výrobky

Mezi typické příznaky intolerance laktózy patří bolest břicha, průjem a také nadýmání, a proto je největším nepřítelem plochého břicha právě laktóza. Pokud se už nějakou dobu vyhýbáte luštěninám, máte pravidelný pohyb a nemáte problém s vyprazdňováním a Vaše břicho i přesto stále není ploché, potom je nejvyšší čas přehodnotit své stravovací návyky. Možná ani nevíte, že máte intoleranci laktózy, a proto kromě toho, že se necháte vyšetřit, veďte si svůj stravovací deník a sledujte reakce svého organismu. Je možné, že v cestě plochého břicha stojí laktóza!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.