head

Pozitivní účinky aerobiku.

Pozitivní účinky aerobiku.
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Ploché břicho

O aerobiku je známo, že patří mezi tzv. kardio cvičení, t. j. cvičení posilující srdce. Vzhledem k této vlastnosti má i četné pozitivní účinky na náš organismus. Už po prvních cvičeních se evidentně zlepší náš celkový fyzický a psychický stav, sníží se puls a zlepší se výdrž. Výsledkem cvičení se zlepší i naše fyzická výkonnost, přičemž však není zanedbatelné ani ubývání váhy, resp. snížení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Aerobik má mimořádně pozitivní fyziologické účinky na srdce, cévní systém a plíce. Odbornými lékařskými vyjádřeními bylo prokázáno, že při tomto druhu cvičení dochází ke zvětšení levé srdeční komory, resp. souběžně dochází i ke zhrubnutí stěn komor, což přispívá k prodloužení životnosti srdce. Za 1 hodinu cvičení aerobiku se spálí cca. 600 kalorií (při tepe 120-160). Tento počet je vyšší než počet kalorií spálených za stejný čas při kterémkoliv míčovém sportu.

Jelikož je aerobik dost náročný, je vhodné začít kratším tréninkem, nebo se před cvičením poradit se svým lékařem.


Nezapomínejte, sportování je zdravé!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.