head

Proč se od mlsání tloustne?

Proč se od mlsání tloustne?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Ploché břicho

Ať už z radosti, lítosti, nudy nebo jen z jednoduché žravosti se snadno stáváme "závislými od mlsání". Přitom z pohledu zdravého trávicího systému existuje jen málo věcí, které jsou pro něj horší než mlsání.

Mlsání je, jako kdybychom své tělo pomalu zásobovali chutnými ale o to škodlivejšími jedy. Jelikož tyto pamlsky neobsahují vlákniny, jejich konzumace může zapříčinit zácpu. Důsledkem tohoto se usazeniny a toxické látky pravidelně nevyprázdní z organismu, stále více se hromadí a pěkně pomalu začínáme přibírat. Odhodláni "mlsouni" si proto vytvářejí problémy sami, nakolik předmět jejich záliby zabraňuje správným funkcím trávení a metabolismu.

Dobroty "zabijáci enzymů"

Mlsání ve velké míře ovlivňuje tvorbu trávicích šťáv, v první řadě žaludeční kyseliny. Typický je pokles kyseliny chlorovodíkové, což může mít velmi vážné důsledky. Když se sníží hladina kyseliny chlorovodíkové, slinivka nedostává impulsy, které podmiňují tvorbu trávicích enzymů. Tehdy se trávení stává těžkou, často bolestivou torturou. V zájmu našeho zdraví se proto tímto pamlskům raději vyhýbejme. V případě, že přece jen neodoláme pokušení, konzumujme potravinové doplňky s obsahem enzymů, které takto nahradí chybějící enzymy, které nejsou produkovány v dostatečném množství v důsledku špatného fungování slinivky.

 

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.