head

Arabinogalaktan: prebiotikum podporující imunitu

Jak chrání naše zdraví arabinogalaktan?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Probiotika

Arabinogalaktan pozitivně ovlivňuje stejně imunitní systém i trávicí systém. Může být použit na úpravu zdraví střevní flóry, stupňování imunity, ale poskytne pomoc i při akutních onemocněních.

Arabinogalaktan je imunostimulační polysacharid, který pozitivně ovlivňuje střevní flóru. Díky těmto dvěma vlastnostem poskytuje výbornou ochranu proti virovým a bakteriálním infekcím, ale má prokazatelně i protirakovinné vlastnosti.

Prebiotický účinek

Arabinogalaktan můžeme objevit ve více rostlinách, mezi nimi hlavně Echinacea ho obsahuje v hojném množství. Má prebiotické vlastnosti, takže slouží jako výživa pro probiotické bakterie, které během fermentace produkují mastné kyseliny s krátkým řetězcem, jako butirár a propionát. Oba hrají klíčovou roli z hlediska zdraví tlustého střeva, chrání stěny střev před nemocemi a zvyšují počet prospěšných bakterií, jako například bifidobakterie, či lactobacily.

Antibakteriální, antivirový a protirakovinný

Arabinokgalaktan zničí bakterie, viry a bakterie, které vnikly do organismu, protože přitahuje bílé krvinky. Zároveň podporuje tvorbu bílých krvinek, vedle toho podporuje ničivý - cytotoxický účinek "požírače buněk", posiluje tím imunitní systém. Je vhodný na to, aby se zaměřil na rakovinné nebo prekancerózní buňky, z nichž se může vyvinout rakovina. Je dokázáno, že je výjimečně prospěšný v případě syndromu chronické únavy, virové hepatitidy, HIV a AIDS, resp. autoimunitních onemocnění.

Nakolik arabinogalaktan disponuje prebiotickými vlastnostmi, probiotické bakterie jsou zásobovány živinami, proto je neodpustitelnou složkou symbiotík.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.