head

Proč jsou výhodné kapsle s postupným uvolňováním?

Jakou mají výhodu kapsle s postupným uvolňováním?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Probiotika

Zatímco běžné tabletky se rozpadnou v určité části trávicího traktu, a jejich účinné látky se tím v krátkém čase vstřebají, zatím obsah kapslí s postupným uvolňováním (retard) se v organismu uvolňuje postupně. Tento dlouhotrvající účinek má své výhody.

Kapsle s postupným uvolňováním, obsahující prášek nebo granulát, jsou vyrobeny speciálním procesem, kterým je možná kontrola uvolňování účinných látek. Díky jedinečnému provedení kapslí - v náplni, ale i v obalu obsahují speciální pomocné látky - se v nich obsažené účinné látky uvolňují postupem času, zajišťují tím pomalé a jednotné vstřebávání. Jejich užíváním je zajištěn delší účinek, jakož i rovnoměrné rozložení účinných látek. Samotná tobolka, jako formát, slouží jako ochrana proti vlivům vnějšího prostředí, protože obal kapsle chrání před světlem, vzduchem a vlhkostí, čímž se prodlužuje její životnost. Právě kvůli tomu se do ní často plní vitamíny, léčivé byliny, resp. kmeny probiotických a prebiotických bakterií. V procesu výroby jsou kapsle obohaceny o acidorezistentní obal - odolávající žaludečním kyselinám, čímž vlastně vznikají kapsle rozpustné ve střevě. Při výrobě obalu kapsle se používá hlavně želatina živočišného původu, ale existují i ​​rostlinného původu. Kapsle s celulózovým základem jsou vhodné i pro vegetariány a vegany, jejich základní složky jsou výlučně rostlinného původu. Kapsle s postupným uvolňováním stačí užívat jednou denně, je zakázáno jejich otevřít nebo rozžvýkat.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.