head

Posílení imunity dětí – Jak pomáhají probiotika?

Posílení imunity dětí probiotiky
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Probiotika

Imunitní systém dětí ještě není vyvinutý, a proto rychleji onemocní. Posílení imunity dětí je vysloveně důležité a velkou pomoc při tom mohou poskytnout probiotika.

Je důležité vědět, že 70 % imunitního systému se nachází ve střevním traktu, který je chráněn prospěšnými bakteriemi, tedy miliardami probiotik. Pokud se ale v organismu nedokáže produkovat dostatečné množství probiotik, imunitní systém může zeslábnout, čím uvolní cestu různým onemocněním.

Účinek probiotik na posílení imunity

Probiotika jsou nezbytní přirození „obyvatelé“ střevního traktu, bez kterých by nedokázal zdravě fungovat náš imunitní systém, ani naše trávení. K těmto pomocným bakteriím se dostaneme už v raném věku: děti získají probiotika během porodu z těla matky, potom se do jejich žaludku a střevního traktu dostanou i prostřednictvím mateřského mléka. V tenkém střevu se nacházejí zejména laktobacily, v tlustém střevu pracují bifidobakterie. Díky jejich látkové výměně brání nadměrnému rozmnožení hub a patogenů a zároveň stimulují i imunitní systém. Bifidobakterie pomáhají ničit škodlivé bakterie, mohou bránit vzniku alergických reakcí, posilují střevní flóru, a proto může být  posílení imunity dětí účinným řešením i proti alergenům. Pokud pomocných bakterií v organismu není dostatečný počet, potom mohou upozornit na jejich nedostatek kromě alergie i neustálá únava, chronická virová onemocnění, astma a ekzém.

Souvislost mezi nevhodnou stravou a slabým imunitním systémem

Nevhodná, nezdravá strava, velké množství přídavných látek, polotovary a léky, obzvláště antibiotika, to vše jsou nepřátelé pomocných bakterií, a proto musíme myslet na jejich ochranu a doplnění.  Antibiotická léčba je proto vysloveně nebezpečná, protože zničí nejenom škodlivé, ale i prospěšné bakterie, čím ohrozí zdraví střev, střevní flóry a dokonce i ústní dutiny. Protože je posílení imunity dětí obzvláště důležité, pomozme jim a doplňme probiotika. Dnes jsou už dostupné probiotické přípravky, které jsou vyrobeny vysloveně pro potřeby dětí. Dejme si však pozor na to, aby obsahovaly co nejvíce kmenů živých bakterií humánního původu, které vzájemně posilují a doplňují své účinky. Je důležité, aby obsahovaly i probiotika, která podporují rozmnožování probiotik, aby mohla svůj účinek vyvinout dlouhodobě. Přirozenými probiotiky jsou sladké brambory, cibule, banány, česnek, fazole, pšenice, hrášek, artyčoky a ovesné vločky.

 

Zdroj
https://www.webmd.com/children/news/20101128/children-may-benefit-from-probiotics-prebiotics#1

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.