head

Kvůli tomu potřebují děti probiotika!

Proč potřebují děti probiotika?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Probiotika

Předejděte alergickým a virovým onemocněním a skončete s trávicími problémy svého dítěte pomocí probiotik! Pokud v organismu vašeho dítěte nejsou probiotika zastoupena v potřebném množství, pomocné bakterie nedokážou vykonávat svou funkci a jejich nedostatek mohou naznačit virové infekce, astma, ekzém a neustálá vyčerpanost.

Proč potřebují děti probiotika?

Prospěšné bakterie, které žijí v tlustém střevu zajišťují rovnováhu našeho organismu, odolnost imunitního systému a také zdravé trávení. Imunitní systém dětí ještě není dostatečně silný, jak imunitní systém dospělých, častěji se dostanou do nového prostředí - do jeslí, školky, školy, družiny, co znamená zároveň i nové mikrobiologické prostředí, ke kterému se musí jejich organismus přizpůsobit.Vlivem antibiotik, stresu, jednostranné, nezdravé stravy nebo infekcí žaludku a střev, se může rovnováha narušit a organismus oslabit. Nadýmání, nechutenství a skleslost, to vše může naznačovat, že v organismu našeho dítěte chybí potřebné množství probiotik, co může vést k poškození trávicího traktu a imunitního systému.

Jaká probiotika bychom měli dát dětem?

Pokud musí naše dítě kvůli nemoci užívat antibiotika, je obzvláště důležité, abychom dávali pozor na doplnění probiotik. Antibiotika jsou sice proti patogenům účinná, ale nevybírají si: zničí nejenom zlé, ale i prospěšné bakterie, a proto mohou napáchat škodu v střevním traktu i v imunitním systému. Proto je důležité, abychom kromě antibiotik podávali dětem i probiotika, podle možnosti taková, která obsahují několik druhů živých, humánních bakterií. Dobrým řešením je, pokud si vybereme synbiotika, tedy přípravek, který obsahuje i prebiotika, protože takto nejenom, že doplníme do organismu prospěšné bakterie, ale zároveň i podpoříme jejich rozmnožování. Jako přírodní zdroj probiotik můžeme na talíř našich dětí dát kyselé zelí, kyselé okurky, kefír, syrovátku, přírodní jogurty a zralé měkké sýry.

 

Zdroj: https://www.webmd.com/children/news/20101128/children-may-benefit-from-probiotics-prebiotics

 

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.