head

Průjem a nechutenství – Pokud se naruší rovnováha střevní flóry dětí

Kvůli tomuto je důležitá rovnováha střevní flóry dětí – Takto posilte imunitní systém nejmenších!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Probiotika

Co se stane, pokud se naruší rovnováha střevní flóry dětí? Jak je možné obnovit zdravou střevní flóru? Jako rodiče v tom můžeme velmi pomoci! Infekční onemocnění nebo léčba antibiotiky, snadno ohrozí rovnováhu střevní flóry dětí, problém mohou naznačit průjem, nadýmání, a také nechutenství.

Proč je důležitá zdravá střevní flóra?

Zdravé organismy, které příznivě ovlivňují střevní flóru nazýváme probiotika. Tyto prospěšné bakterie můžeme doplnit i pomocí doplňků stravy. Po tom, co se dostanou do organismu, se začnou rozmnožovat a mohou opět nastartovat zdravé fungování střevní flóry dětí. Výsledkem dobře fungující střevní flóry je to, že se imunitní systém posílí, obnoví se trávení, přičemž zároveň brání i usazení a rozmnožování škodlivých bakterií. Časem se sníží produkce toxinů a výsledkem rovnoměrné funkce střevní flóry může být i to, že imunitní systém získá novou sílu. Při obnovení rovnováhy střevní flóry dětí je třeba účinné, ale šetrné řešení, protože organismus dětí je mimořádně citlivý. Jedním z nejznámějších probiotik je přírodní jogurt: pokud budeme svému dítěti dávat přírodní jogurt s živou kulturou, konzumace mléčného výrobku bohatého na probiotika sice může přispět k zdraví střevní flóry, avšak úplnou regeneraci by dokázal udělat pouze v případě, pokud by se denně do organismu dostal ve velkém množství.

Na co si třeba dát pozor při posílení střevní flóry dětí?

Vždy pečlivě zvažme, jaké jídlo položíme na stůl před své dítě a co může mlsat mezi hlavními jídly. Dobré bakterie, tedy probiotika, která podporují vstřebávání živin a posilují imunitní systém, jsou předpokladem pro zdravý život. K tomu, aby se probiotika mohla rozmnožovat a aby mohla vyvinout své příznivé účinky, si musíme při stravování dát pozor i na prebiotika. Rostlinné vlákniny, které jsou pro nás nestravitelné, jsou pro dobré bakterie hlavním zdrojem výživy. Tyto rostlinné vlákniny můžeme zajistit příjmem prebiotik, ale pokud naše dítě není milovníkem zeleniny, není to snadné. Neznámějšími a neúčinnějšími probiotiky jsou FOS, tedy fruktooligosacharidy, které se ve stravě nenacházejí vždy v dostatečném množství. K jejich doplnění si vyberme 100% přírodní produkt vyvinutý vysloveně pro potřeby dětí, který obsahuje více než 10 druhů probiotických bakterií a také FOS, čím můžete podpořit rozmnožení probiotik a udržení rovnováhy střevní flóry dětí. Pokud chceme usnadnit život sobě i svému dítěti, vyberme si produkt, jehož chuť je příjemná i pro děti.

 

Zdroj:
https://www.webmd.com/digestive-disorders/what-your-gut-bacteria-say-your-health#1

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.