head

"Užívání probiotik mi pomohlo, aby se kvalita mého života značně zlepšila"

Karlovi Aport v zotavování velmi pomohlo užívání probiotik
Karlovi Aport v zotavování velmi pomohlo užívání probiotik
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Probiotika

Víte o tom, jaké škodlivé účinky mají antibiotika na trávicí systém? Karol Apor má v tom jasno, proto, kdy jen může, snaží se jim vyhýbat. Mladý muž si je vědom toho, že jejich škodlivé účinky je možné eliminovat užíváním probiotik, avšak velmi dlouho hledal to, co mu nejvíce vyhovovalo. Nakonec se rozhodl pro Swiss Probiotix.

Na jaký problém jste hledali řešení?

Překonal jsem velmi vážný zápal plic s téměř tragickými následky, a na jeho léčbu mi byly předepsány silné antibiotika. Bohužel mám náběh na časté onemocnění dýchacích cest, takže tyto léky již znám. Během užívání většiny antibiotik se u mě ohlásili vedlejší účinky, ve formě problémů s trávicím systémem, které se, ale také zmírňují léky. Tyto - v závislosti na antibiotik, jejich dávkování a frekvence užívání - silně poškozovaly kvalitu mého života, zpomalovaly zotavování se z původního onemocnění. Proto jsem se rozhodl pro užívání probiotik, resp. i pro posílení imunitního systému.

Pokud vím, kvůli problémům s trávicím systémem jste vyhledali více lékařů.

Lékařů i dietetiků stejně. Doporučovali mi různé probiotika, absolvoval jsem kúry trvající několik týdnů, bez výsledku.

Vyzkoušeli jste velké množství výživových doplňků, alternativních léčebných metod.

Od přírodních léčebných metod - léčivé vody, léčivé čaje, diety, které lze nazvat i nepříjemnými - až po probiotika leccos. Avšak kromě léčby příznakem léky nepomohlo nic.

Kdo Vám doporučil užívání Swiss Probiotix?

Někdo v rodině je užíval, také vedle antibiotické léčbě, či kvůli ní. V jeho případě šlo o speciální, vysloveně cílené antibiotika na zahubení bakterií ve střevě, a ani tak se u něj neprojevily žádné vedlejší účinky. Když jsem byl znovu nucen užívat antibiotika, zeptal jsem se ho na přípravek, který mu tak pomohl. Odpověděl mi Swiss Probiotix.

Jak dlouho trvala kúra probiotiky? Po jakém čase jste začali pociťovat její prospěšné účinky?

Užíval jsem je po celou dobu léčby a následně ještě měsíc. Na radu rodiny jsem užil dávku dvou balení, z důvodu zatížení organismu. Účinky byly neuvěřitelné! Už druhý týden mi ustaly zmíněné příznaky trávicího systému a od třetího týdne jsem nadobro skončil s dietou, která byla nutná pro vedlejší účinky způsobené antibiotiky.

Jaké změny jste ještě zpozorovali?

Užívání probiotik mi pomohlo k tomu, aby se mi značně zlepšila kvalita života, celkově jsme se cítil mnohem lépe, než před užíváním antibiotik. Vrátila se mi mobilita.

Stal se z Vás odborník na toto téma. Doporučili byste užívání probiotik i druhým?

Vzhledem k tomu, že značná část imunitního systému se nachází ve střevech, každému, koho trápí zažívací potíže nebo onemocnění související s imunitním systémem. Pacientům, kteří jsou nuceni užívat antibiotika, bych na místě lékařů kromě antibiotik předepsal na recept i probiotika.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.