head

Souvislost mezi duševní pohodou a trávením

Souvislost mezi duševní pohodou a trávením
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Program na očistu střev

Stresem si nezkazíte pouze svůj den, ale může dojít i k poškození střev a celého organismu. Určitě jste už slyšeli radu, že se nemáte zbytečně znervózňovat. U této věty typicky mávnete rukou, a Vaše mozkové závity se točí dále, přičemž cítíte, že počet mozkových buněk stále klesá, a k tomu všemu se Vám ještě naruší trávení.

Co je pro Vás nejdůležitější?

Staré známé přísloví říká, že jak se měníte Vy,  mění se s Vámi i celý svět. Vy sami se rozhodnete, jestli nějakou situaci nebo událost přijmete, vezmete si z ní ponaučení,  nebo jdete dále, a svádíte boj s větrnými mlýny, čím se zaseknete v situacích z minulosti. Zeptejte se sami sebe, zda to, nad čím se nyní znervózňujete, bude důležité i za několik měsíců nebo roků. Pokud je Vaše odpověď kladná, ještě stále máte možnost rozhodnout se, jestli se k tomu postavíte jako k situaci, kterou třeba řešit, nebo ji budete prožívat jako další problém- které Vás posune dopředu? Samozřejmě, každý člověk má i těžší dny, a ani úsměv si nemůžete nasadit každý den, jako nějaký módní doplněk. Pokud si uděláte jasno v tom, co je pro Vás skutečně důležité, můžete své dny a noci prožít v klidu, a bez starostí, za co Vám bude vděčný i Váš trávicí systém.

Řešení je na Vás  

Protože  stres potrápí i Váš střevní systém, připomene se Vám pravidelnými průjmy, nebo naopak zácpou . Neberte tyto příznaky na lehkou váhu, a místo léků- které je pouze léčí- dejte pozor na svoji vnitřní rovnováhu, ke které ve velké míře přispívá i správná životospráva: pokud budete konzumovat hodně zeleniny a ovoce, nebudete tak citliví na stres a propadat depresím. Věci, které třeba řešit, už nebudete vnímat jako velké problémy, pokud svůj trávicí systém nebudete zatěžovat chipsy ze supermarketů nebo pokrmy  rychlého občerstvení. Pokud máte pocit, že Váš organismus i nervový systém jsou přeplněny, pokud chcete zlepšit kvalitu svého života, udělejte si velký vnitřní úklid, detoxikujte , třeba i s kompletním detoxikačním programem , meditujte, a každý den se pokuste objevit alespoň jednu věc, ve které budete vidět jenom to pěkné a dobré.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.