head

3 tipy proti průjmu

3 tipy proti průjmu
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Průjem

Ať už je na vině jídlo nebo nákaza, průjem je nepříjemný a nezvaný návštěvník. Podívejme se, co proti němu můžeme udělat!

Když se pohyb našich střev zpomalí, může se stát, že se choroboplodné zárodky, paraziti   přemnoží v trávicím traktu, pokud je velmi rychlý, nedokážeme dostatečně strávit potravu a z organismu se vyloučí i cenné živiny. Tento druhý případ je průjem, který mohou způsobit nejenom jídla, ale i užívání léků na zánět kloubů, na pálení žáhy a antibiotik. Je důležité, abychom v případě, když průjem trvá více jak dva dny a je provázený teplotou, navštívili lékaře! S patřičnou péčí můžeme léčení urychlit i my.

Nejíst!

První den průjmu dodržujme podle možností půst, aby se paraziti a jedovaté látky mohli z našeho organismu vyloučit. Ztrátu minerálních látek v tomto období nejlépe nahradíme konzumací slané, přeceděné zeleninové polévky.

Doplňovat tekutiny!

Naším nejdůležitějším úkolem je pít více tekutin než obvykle! Průjem vyžene z našeho organismu nejen minerální látky, ale i vodu, a tak snadno může způsobit dehydrataci. Pijme neperlivé minerální vody, ovocné šťávy bez přidaných látek a čaje: nejlepší heřmánkový a mátový, které uklidní sliznici.

Dodržovat dietu!

Druhý den už můžeme jíst, ale dbejme na to, abychom si vybírali nedráždivá jídla. Raději jezme několikrát a menší množství,  abychom nezatížili svoji trávicí soustavu. Nejideálnější jsou pro oslabený žaludek rýže, ovesné vločky, nebo slané vařené brambory. Z ovoce jsou vhodné banány a jablka, která jsou výborná na očistu střev.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.