head

7 důvodů pro banány

7 důvodů pro banány
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Střevní problémy

Stimulují vášeň, zaženou špatnou náladu, zlepší metabolismus a jsou vhodné i na stavy po opici!

Na probuzení metabolismu

Banány jsou snadno stravitelné a jejich velký obsah vlákniny pomáhá při přeměně cukrů, a velký obsah škrobu může pomoci při zpracování tuků. Pokud budete dbát na dostatečný příjem tekutin, banány se neprojeví ve formě dalších tukových polštářků.

Boj proti stavu po opici

Díky velkému množství draslíku pomáhají tělu dostat se do normálního stavu, zmírňují příznaky dehydratace, která je způsobená požitím alkoholu. Zároveň, pokud jste často nervózní, měli byste vědět, že banány dokáží i snižovat krevní tlak.

Náhrada za energetický nápoj

Před tréninkem nebo na úvod náročného pracovního dne byste měli sníst 1-2 banány! Díky velkému obsahu ovocných cukrů podporují koncentraci, dodají tělu energii, takže  hladina cukru v krvi už znovu neklesne.  

Velký sklad minerálních látek

Pokud budete konzumovat banány, získá Vaše tělo velké množství vitaminů a minerálních látek jako např. bohaté na železo, jód, fosfor, draslík a hořčík, ale obsahují také vitaminy A, B, C, U a E.

Stimulátor vášně

Pokud chcete probudit u svého partnera vášeň, připravte mu takové pochoutky, na jejichž přípravu použijete banány, protože banány obsahují enzymy, které podporují činnost mužských pohlavních orgánů velmi viditelným způsobem.

Zdroj dobré nálady

Banány mohou zlepšit Vaši náladu nejenom díky barvě a vůni, ale i díky stopovým prvkům, a se stresem se můžete rozloučit zásluhou protistresového vitaminu B. Banány zmírňují depresi a pomohou k lepšímu spánku.

Balzám na střevní problémy

Pokud máte průjem, dejte si banány, protože ošetřují střeva a pomáhají dehydrovanému tělu doplnit vitaminy a minerální látky. Kromě průjmu jsou skvělé i proti zácpě  díky velkému obsahu vlákniny. Mají také skvělé alkalizující účinky a zmírňují žaludeční bolesti.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.