head

Nenávidíte brokolici? Přimíchejte si ji do své kávy a změníte názor!

Brokolice je nabitá antioxidanty
Brokolice je nabitá antioxidanty
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Superpotraviny

Odteď si prospěšné fyziologické účinky brokolice mohou vychutnávat i ti, kteří nepatří mezi milovníky této zeleniny. Australský vědci totiž vyvinuli brokolicový prášek, který se dá použít pro přípravu kávy, různých turmixů a polévek, či dokonce i na pečení.

Vědci výzkumného ústavu CSIRO vyvinuli instantní prášek z kvalitní brokolice, která však byla "příliš nehezká" na to, aby se dostala na regály obchodních řetězců, a která by jinak vyšla vniveč. Brokolicové latte se již rozhodli testovat v jedné kavárně v Melbourne. Zákazníci tuto novinku přijali se smíšenými pocity.

Brokolicový prášek

Dvě čajové lžičky brokolicového prášku odpovídají jedné porci brokolice. Kromě vlákniny, brokolice obsahuje vitamín B6, vitamín E a mangan. Výtažek z brokolice je prospěšný i z toho důvodu, že strava Australanů obsahuje málo zdravé zeleniny - řekl John Lloyd, vedoucí společnosti Hort Innovation, podílející se na výrobě tohoto produktu. "Výzkumy ukazují, že průměrný Australan nekonzumuje doporučené denní množství zeleniny, proto může být brokolicový prášek náhradním řešením tohoto stavu."

Stoprocentní brokolicový prášek je vyroben z celé brokolice, výrobním procesem, při kterém se zachovává přirozená barva, vůně a nutriční hodnota čerstvé zeleniny. Podle Mary Ann Augustina, vedoucí výzkumné skupiny společnosti CSIRO, je brokolice pro své biologicky aktivní fytochemické složky, bohaté na bílkoviny a vlákninu, ideální surovinou pro práškový produkt, kterým pěstitelé mohou zpestřit svou nabídku.

Na co je dobrá brokolice?

Stejně jako každá superzelenina, i brokolice vykazuje skvělé účinky na naše zdraví. Významný je její detoxikační a alkalizující účinek. Obsah vlákniny v brokolici napomáhá množení prospěšných, probiotických bakterií, čímž podporuje zdravou střevní flóru. Tato výjimečná zelenina je pravou zásobárnou antioxidantů. Vysvětlují vědci zdraví podporující účinky určitých druhů zeleniny. Snižuje hladinu cholesterolu a vysokého krevního tlaku, chrání cévy a posiluje imunitní systém.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.