head

Kolostrum - přirozená ochrana

Kolostrum podporuje imunitní systém
Kolostrum podporuje imunitní systém
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Superpotraviny

Kolostrum podporuje imunitní systém a je účinným pomocníkem při prevenci a léčbě mnoha onemocnění, které souvisí se sníženou obranyschopností organismu. Právě pro své jedinečné účinky se kolostrum doporučuje pro všechny věkové kategorie.

Proč je kolostrum tak účinné? - kladou si otázku mnozí z nás. Kolostrum se vyznačuje vysokým obsahem bílkovin a různých růstových faktorů, které ho činí jedinečným. Kromě toho má i pozitivní vliv na produkci imunobunek. Protilátky obsažené v něm, podporují prospěšné bakterie ve střevní flóře, a je neskutečně bohatým zdrojem aminokyselin, vitaminů a minerálních látek.

Co obsahuje kolostrum?

Imunoglobuliny: protilátky, které imunitní systém produkuje na rozpoznání a zničení cizorodých látek v těle, jako jsou bakterie nebo viry.

Laktoferin: bílkovina s vynikajícím antivirovým, antibakteriálním a protizánětlivým účinkem.

Přirozené růstové faktory: aktivují a urychlují růst buněk, podporují správný růst svalů, šlach, kostí, nehtů a vlasů. Zlepšují kvalitu pokožky. Pro tuto schopnost se považují i ​​za elixír mládí.

Enzym lysozym: hraje důležitou roli při fungování imunitního systému.

Vitamíny: kolostrum obsahuje širokou škálu vitamínů A-, B1-, B2-, B6- a B12- kromě vitaminů D3 a vitaminu E v něm najdeme i vitamín C.

Minerální látky: zejména vápník, sodík, hořčík, fosfor a draslík.

Aminokyseliny: kolostrum obsahuje až 26 druhů aminokyselin.

Kravské versus lidské kolostrum

Mnohé vědecké studie prokázaly, že kravské kolostrum obsahuje mnohonásobně více imunoglobulinu (hlavně imunoglobulin IgG). Kromě toho se vyznačuje i vyšším obsahem aminokyselin, vitaminů a minerálních látek. Vysokou kvalitu kolostra zaručuje způsob jeho zpracování. Kolostrum by se mělo ihned po odběru zchladit (pod 4 ° C), čímž se zachová jeho čerstvost. Kolostrum se nesmí vystavovat vysokým teplotám, protože by se rapidně snížil obsah jeho biologicky aktivních látek.

Kolostrum a věda

Kolostrum patří mezi funkční potraviny (funkční potraviny se vyznačují prospěšnými vlastnostmi pro ochranu zdraví a prevenci nemocí), a najdeme o něm mnohé vědecké studie na portálu www.colostrumplus.com.

DrNatura SuperGreens Premium Colostrum je zpracováváno tím nejšetrnějším způsobem, při němž nedochází k poklesu obsahu účinných látek.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.