head

Toto jsou nejlepší přírodní posilovače imunity! | Kolostrum na posílení imunity

Kolostrum má na imunitu posilující účinky
Kolostrum má na imunitu posilující účinky
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Superpotraviny

Úkolem imunitního systému je chránit náš organismus před nemocemi a záněty způsobenými různými druhy patogenů. Obrazně řečeno, imunitní systém je jako ochranný ocelový štít, který chrání tělo před nebezpečnými útoky zvenčí. Aby tuto funkci mohl nerušeně vykonávat, je třeba užívat takové přípravky na posílení imunity, jakým je kolostrum.

Rozmarné počasí může být pro náš organismus a zároveň i imunitní systém velmi zatěžující. Ukážeme Vám dvě přírodní látky na posílení imunity, které výrazně zvyšují odolnost organismu.

Kolostrum, nejlepší posilovač imunity

První významnou látkou je kolostrum, známé také jako prvotní mléko, vyznačující se vysokými nutričními hodnotami. Tuto vzácnou tekutinu (mlezivo) produkují mléčné žlázy savců krátce před porodem a během prvních dnů po porodu, a slouží jako životně důležitá výživa pro všechna mláďata savců. Vysoká koncentrace biologicky aktivních bílkovinných faktorů v kolostru chrání imunitní systém stimulací produkce imunitních buněk.

V posledním období se kolostrum těší i zvýšenému zájmu vědců. Četné studie potvrzují, že kolostrum je skutečně velmi účinné při posilování imunitního systému, v boji proti alergiím, zánětům kloubů, ale pomáhá i při trávicích potížích a onkologických onemocněních.

Blahodárné účinky kolostra znali už i starověcí Inkové, Egypťané, Řekové, Germáni a Keltové. Tuto cennou tekutinu uchovávaly pro své panovníky ve vzácných nádobách, aby se dožili dlouhého věku, ale i pro sportovce a pro válečníků na zvýšení výkonnosti.

Beta-glukan

Dalším přírodním posilovačem imunity je beta-glukan, který se v posledním desetiletí dostal do popředí zájmu. Jeho účinnost spočívá ve stimulaci makrofágů, jejichž prvořadým úkolem je rozpoznat a pohltit patogeny. Konzumace beta-glukanu aktivuje v rakovinných buňkách ty přirozené imunitní buňky, jejichž primárním úkolem není rozpoznání rakovinových buněk. Japonské a čínské studie potvrdily, že onkologickým pacientům, kteří podstoupili chemoterapii, podávání beta-glukanu výrazně prodloužilo život.

Na rozdíl od kolostra, jehož odebrání a zpracování je časově náročnější a jehož doplňování je možné jen ve formě výživových doplňků, beta-glukan můžeme dodat svému organismu z jednoduchého a levného zdroje, kterým jsou kvasinky. Nakolik kvasinky obsahují velké množství vitamínů B, které jsou potřebné pro téměř všechny biochemické procesy v organismu.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.