head

Aloe vera - 5 příznivých účinků na naše zdraví | Použití aloe vera

Příznivé účinky aloe vera jsou nesčetné
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Superpotraviny

V současné době prožívá aloe vera svou renesanci, což není náhoda. Tato výjimečná rostlina je pravou superpotravinou, kterou lze využít k léčení nejrůznějších příznaků, navíc může být vynikajícím pomocníkem při zachování naší krásy.

I když větší část aloe vera tvoří voda, je bohatou zásobárnou vitamínů, minerálních látek, aminokyselin a enzymů. Příznivé účinky aloe vera na organismus jsou tak nesčetné, že vyjmenovat je všechny by bylo obtížné. Aloe vera obsahuje vitaminy A, C, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovou, fenoly, minerály, enzymy, aminokyseliny a antioxidanty.

1. Detoxikuje

Díky svým antrachinonů je aloe vera jedním z nejlepších přírodních prostředků detoxikace organismu a očistě střev. Podporuje funkci jater a ledvin. Může být nápomocná i jako projímadlo, jelikož reguluje pohyby střev a přispívá k odstranění zácpy a pálení žáhy.

2. Chrání trávící systém

Účinné složky aloe vera vytvářejí na střevní sliznici ochranný povlak, čímž zabraňují hromadění jedovatých látek a pomáhají obnovit rovnováhu střevní flóry.

3. Zmírňuje zánět a posiluje imunitu

Aloe Vera zvyšuje produkci bílých krvinek, které zabíjejí rakovinotvorné buňky a zvyšuje účinnost imunitního systému. Použití aloe vera se doporučuje i ke zmírnění zánětlivých procesů.

4. Dezinfikuje

Podle nejnovějších výzkumů koncentrát z aloe vera zabíjí i houby, proto se vyplatí vyzkoušet ho i při léčbě houbovitého onemocnění nehtů a kvasinkového onemocnění.

5. Ošetřuje pokožku

Jeho protizánětlivý a antibakteriální účinek se projevuje i při vnějším použití na pokožku. Aloe vera léčí dermatitidu, zabraňuje vzniku vráskám, zpomaluje proces stárnutí a zmírňuje příznaky kousnutí hmyzem. Působí jako skvělý hydratační prostředek. Díky svým cenným vitamínům a minerálním látkám ošetřuje a vyživuje pokožku. Kromě toho, aloe vera urychluje i hojení ran, zvláště se doporučuje na ošetření drobných popálenin (i spálenin od slunce), řezných ran a odřenin. Smíchaný s cukrem, nebo ovesnými vločkami, si z něj můžeme připravit ošetřující peeling, který vyhlazuje vrásky a napíná pokožku, proto ho lze využít i jako pleťovou masku. Objevte i Vy zázračné účinky aloe vera na pleť.

Jak si správně vybrat aloe vera?

Přestože si čerstvou rostlinu aloe vera můžeme koupit téměř kdekoliv, pokud ji chceme použít jako kúru - například na trávicí potíže, nebo ošetření pokožky - nejlépe je koupit si šťávu nebo bio gel aloe vera. Mezi několika stovek druhů aloe vera obsahuje nejvíce účinných látek druh Aloe Barbadensis Miller.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.