head

Na co je dobrá listová kapusta?

Toto jsou nejhodnotnější účinky kapusty!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Listová kapusta  chrání srdce, spaluje tuky, detoxikuje, ale může pomoci i při zachování zdraví buněk!

Kapusta, která pochází ze Středomořské oblasti, nepatří mezi nejoblíbenější zeleninu, ale pokud se s ní seznámíme blíže, určitě tuto zeleninu posuneme na přední místo ve svém jídelníčku.

Posiluje imunitu

Velké množství vitaminu C v kapustě může přispět k posílení obranné linie našeho imunitního systému: budeme odolnější proti onemocněním, virům a snadněji se vyhneme přeplněným čekárnám u lékaře, a proto se její konzumace v zimě vysloveně doporučuje. Zelenina je bohatá na kyselinu listovou, co může být výhodné pro těhotné ženy, protože kyselina listová je pro zdravý vývoj plodu nezbytná. Obsah vápníku v kapustě pomáhá zachovat zdraví kostí a zubů, a proto se jeho zařazení do jídelníčku doporučuje i dětem a starším lidem.

Silný antioxidant, protizánětlivý účinek

Protože má kapusta vysoký obsah antioxidantů, přispívá k udržení vnitřní a vnější svěžesti organismu: její pravidelná konzumace může pomoci zmírnit drobné známky stárnutí, ale může snížit i riziko vzniku rakoviny. Díky protizánětlivému účinku může pomoci zmírnit příznaky zánětu kloubů a astmatu, případně při prevenci vzniku těchto onemocnění.

Chrání srdce a detoxikuje

Kapusta je skutečnou superpotravinou, která obsahuje velké množství omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, a proto má příznivý vliv na naše srdce a cévní systém. Kapusta, která je bohatá i na vlákninu a betakarotén, může pomoci při zachování zdraví vlasů a pokožky a je výborným přírodním detoxikantem a spalovačem tuků, a proto je dobrým řešením i během diety a hubnutí. Tato superzelenina, která chrání buňky, je skutečně hodnotnou potravinou. Má různé možnosti přípravy a navíc pomáhá udržet zdraví střevní flóry, co je základním klíčem zdravého trávení.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1484-kale.aspx?activeingredientid=1484&activeingredientname=kale

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.