head

Mateří kašička: není lékem, ale přesto léčí

Mateří kašička má léčivé účinky.
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

O mateří kašičce se kdysi tradovalo, že je elixírem mladosti a dlouhověkosti. Dnes se využívají její protizánětlivé a antibakteriální účinky a pomáhá i při detoxikaci. Ne nadarmo je nazývána superpotravinou, no její zdraví prospěšné vlastnosti tímto ještě nekončí. Na co všechno je ještě mateří kašička dobrá se dozvíte z našeho článku.

Mateří kašička je sekret ze žláz včel-dělnic a touto výživnou látkou krmí včelí královnu. Je to jediná přírodní látka svého druhu, obsahující více než 150 komponentů: bílkoviny, tuky, cukry, vitaminy, minerály, stopové prvky a různé enzymy, díky nimž je včelí královna dvakrát tak velká než dělnice. Mateří kašička má prokazatelný příznivý účinek i na lidský organismus. Ačkoli má trochu zvláštní a mírně nakyslou chuť, protože obsahuje pouze málo medu, dá se na ni po nějaké době  zvyknout.

Nespočetné příznivé účinky

Mateří kašička je známá jako protizánětlivý a antibakteriální prostředek. Účinné řešení nabízí i při cévních problémech, protože snižuje riziko srdečního infarktu a reguluje krevní tlak.

Mateří kašičku můžeme využít při detoxikaci, na posílení imunity, na zmírnění alergických reakcí, při hormonálních poruchách a poruchách žláz s vnitřní sekrecí, respektive i v případě srdečně cévních problémů.
Pomáhá odstraňovat žaludeční a střevní těžkosti, žaludeční vřed, ale i problémy nervové soustavy, efektivně působí i proti poruchám spánku a  depresi. Mateří kašičku můžeme použít i jako podpůrný lék na zvýšení plodnosti u žen, při gynekologických problémech, na snížení nepříjemných symptomů klimakteria a na zmírnění projevů osteoporózy.
S její pomocí můžeme léčit i cysty a menší nádory v počátečním stádiu a je vhodná i na posílení organismu zesláblého onemocněním.

Zářivý zevnějšek

Mateří kašičku využívá kosmetický průmysl, často je využívána jako pleťová maska a má čisticí a vyživující účinky.

Můžeme z ní připravit vynikající pleťovou masku přimícháním trochy medu a jogurtu. Výsledkem bude čistá, zářivá a pružná pleť.

Mateří kašička může být použita díky svému působení proti vráskám i jako oční krém redukující vrásky. Díky jejím antibakteriálním účinkům je možné aplikovat mateří kašičku i na vyrážky, ale i jizvy a skvrny, které po nich zůstaly.

Pokud ji smícháme s vaječným žloutkem, získáme skvělý zábal pro naše vlasy -  skutečný elixír.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.