head

Ovesná kaše připravena přes noc si Vás podmaní!

Ovesná kaše připravená přes noc | Jak a z čeho se připravuje ovesná kaše připravená přes noc?
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Superpotraviny

Oblíbená ovesná kaše připravená přes noc je levná, rychlá a překvapivě chutná. Večer dejme všechny potřebné přísady do skleněné nádobky - zavařovací láhve a druhý den ráno si můžeme vychutnat zdravé a výživné snídani.

Ovesnou kaši si připravíme rychle ať uvařenou nebo namočenou, pro ovesnou kaši přes noc stačí přísady namočit. Můžeme použít i rostlinné mléko a výborně chutná i v kombinaci s jogurtem, či kefírem. My Vám ji sice doporučujeme na snídani, ale ve skutečnosti je konzumace ovesných vloček skvělou volbou leckdy v průběhu dne.

Z čeho se připravuje?

Základem receptu je 50 gramů drobných ovesných vloček, které představují zdravý zdroj uhlohydrátů, vitamínů a minerálů, navíc mají i vysoký obsah vlákniny. Právě pro svůj významný podíl vlákniny má prospěšný účinek na trávicí systém a samotné trávení. Během namáčení vločky změknou, jejich konzistence se stane krémovou. K tomu je třeba přidat asi ⅓ hrnku mléka a stejné množství řeckého jogurtu, obě přísady můžeme promíchat nebo vrstvit. Ovesnou kaši připravenou přes noc můžeme dochutit polévkovou lžící chia semínek, konopných semen, či různých druhů ořechů. Další nezbytnou přísadou je čerstvé nebo mražené ovoce. Oblíbenou ingrediencí je i skořice, zázvor, med nebo javorový sirup, ovesnou kaši můžeme kombinovat s téměř všem, fantazii se meze nekladou.

Jak se připravuje?

Ovesné vločky nasypme do uzavíratelné zavařovací láhve, nalijme mléko a jogurt, pak postupně po vrstvách přidávejme další přísady. Takto připravený základ můžeme osladit sušenými švestkami, medem, rozinkami, džemem, strouhanou čokoládou, arašídovým máslem, mangem, atd. Přidejme ovoce, můžeme ho kombinovat podle chuti. K ovesné kaši připravené přes noc se výborně hodí banán, kiwi, bobulovité ovoce (např. bobule acai) a jablka, i některé druhy zeleniny, jako je mrkev nebo dýně na pečení. Na ovoce a mezi jednotlivé vrstvy můžeme přidat olejnatá semena, či ovocné chipsy. K mrkvi se například výborně hodí ořechy a pokud to všechno ještě zkombinujeme se skořicí, získáme obdobu mrkvového dortu.

Při nastavení poměrů můžeme klidně experimentovat, přidáním většího množství tekutin dosáhneme krémovitejší konzistenci. Zavařovací láhev uzavřeme, vložíme ji na noc do lednice a ráno si lahodnou ovesnou kaši připravenou přes noc s požitkem vychutnejme!

 

Zdroj:

https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/best-healthy-overnight-oat-recipes

 

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.