head

Proč jsou organické potraviny dobré?

Organické potraviny – Ochránci našeho zdraví
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

V Evropě stále větší množství osob upřednostňuje organické potraviny, tedy biopotraviny, co při zohlednění jejich zdravotních účinků není vůbec překvapující.

Popularita organických potravin je nepochybně způsobena zdravým životním stylem a šířením ochrany zdraví. Udržování celkového zdraví a pohody hraje důležitou roli v našich životech.

Proto je dobré, pokud se na váš stůl dostane více organických potravin!

Pokud si při nakupování kromě ceny přečteme i etiketu produktu, dozvíme se informace nejenom o kaloriích, ale i jeho složení a  i v kuchyni budeme moci připravovat zdravější jídla. Polotovary a polévky v prášku plné umělých přísad, omáčky, potraviny s obsahem soli a cukru nejenom, že naplní náš organismus a střevní trakt toxiny, ale následky nezdravého stravování může trpět i náš kardiovaskulární systém, ale i naše postava.

Zároveň hrozí i riziko, že pokud se do organismu dostane velmi velké množství potravin bohatých na přídavné látky, přirozené detoxikační proces nebudou fungovat správně. Náš organismus může vykazovat známky  intolerance vůči toxickým látkám, co se může projevit ve formě kožních problémů, trávicích těžkostí a únavy.

Pokud se dostanou do převahy organické potraviny a doplňky výživy, potom bude náš imunitní systém odolnější, trávení a celkový pocit lepší a pokožka krásnější. Organické, tedy biopotraviny, nabízejí ve většině případů intenzivnější chuťový zážitek a snadněji si zachovají i svůj obsah vitaminů.

Díky čemu je potravina organická?

Pravé organické potraviny pochází z takzvaných kontrolovaných ekologických zemědělství. To znamená, že se během pěstování nemůže ovoce a zelenina dostat do styku s umělými hnojivy, ani syntetickými a toxickými látkami. Je možná pouze náhrada živin organického původu a proti škůdcům mohou postřikovat pouze látkami, které se nevstřebají do zeleniny a ovoce, jsou vodou smývatelné a škůdci mohou být zničeni pouze mechanickou cestou.

Označení „bio“ a „organický“ nemůže ani jeden výrobce používat neopodstatněně, protože se přísně kontroluje obsah chemických látek v půdě i ve vypěstovaných plodinách: můžeme si být jistí, že produkty, na kterých najdeme toto označení, pocházejí z kontrolovaných, ekologických zemědělství a že s nimi neznečišťujeme svůj organismus.

Na co si třeba dát pozor při nákupu organických potravin?

Ať už je našim cílem všeobecný pocit pohody, zdravý životní styl nebo prevence vzniku nějakého onemocnění, případně detoxikace , dejme si pozor na to, odkud si organické potraviny obstaráme!

Vyhýbejme se primárnímu zboží, dovezenému ovoci a zelenině, navštěvujme bioobchody, hledejme trhy, které prodávají vysloveně organické ovoce a zeleninu a v obchodě vždy kontrolujme etikety na produktech! Z doplňků výživy si vyberme ty, které neobsahují syntetické vitaminy a minerální látky a takové, které pocházejí z přirozených zdrojů!

Zdroj:

https://www.webmd.com/food-recipes/features/organic-food-better

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.