head

Pšeničná tráva - důležité argumenty pro její konzumaci

Pšeničná tráva a její obsah živin se řadí mezi superpotraviny na přední místo
Pšeničná tráva a její obsah živin se řadí mezi superpotraviny na přední místo
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Superpotraviny

Pšenice je základní potravinou, dokud naklíčená pšeničná tráva je jedna z nejzdravějších živin. Superpotravina, která je výjimečně bohatá na zdraví prospěšné složky. Představíme Vám, jaké má pšeničná tráva účinky a na co všechno je dobrá.

Účinky pšeničné trávy jsou různorodé. Příznivě působí na činnost celého organismu, zbavuje tělo toxických látek, udržuje svěžest ducha a navíc ošetřuje i pokožku. Právě proto je pšeničná tráva - v lisované nebo v práškové formě - a její konzumace doporučená pro každého.

Co obsahuje?

Pšeničná tráva a její obsah živin se řadí mezi superpotraviny na přední místo. Skutečná bomba pro zdraví, obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálních látek a jiné živiny. Je výjimečně bohatá na vitaminy A, C, E a B, obsahuje zinek, hořčík, měď, železo a aminokyseliny. Její konzumací mohou vegetariáni zabránit nedostatku vitaminu B12 v organismu.

Alkalizuje a detoxikuje

Chlorofyl, který pšeničná tráva obsahuje, také přispívá k obzvláště účinné alkalizaci a detoxikaci, pomáhá odstranit toxiny nahromaděné ve žlučníku, játrech, ledvinách a plicích, a také pročišťuje krev. Pšeničná tráva upravuje trávení, zvyšuje hladinu energie v organismu, reguluje hladinu krevního cukru, a pozitivně ovlivňuje činnost srdce. Vzhledem k tomu, že neobsahuje lepek - je bezlepková, klidně ji mohou konzumovat i lidé přecitlivělí na lepek.

Chrání před rakovinou

Pšeničná tráva má antibakteriální účinky a výborně posiluje imunitu, čímž snižuje riziko vzniku infekčních onemocnění. Díky tomu, a díky antioxidačním účinným látkám, hraje pšeničná tráva důležitou roli v boji proti volným radikálům, které způsobují vznik rakoviny, zánětů a srdečně - cévních onemocnění.

Pšeničná tráva pro venkovní použití

Lisovaná šťáva nebo rozmačkaná čerstvá pšeničná tráva zmírňuje příznaky po bodnutí hmyzem, omlazuje pokožku, přispívá k rychlejší léčbě akné a ekzému, navíc je účinná i proti bolestem zubů. Klidně ji můžeme vyzkoušet i jako zábal na vlasy, v průběhu hodiny dokáže zázraky s polámanými, matnými vlasy a odstraní svědění pokožky hlavy.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.