head

Řasa spirulina: ochrana trávicího traktu a podpora hubnutí

Řasa spirulina: detoxikuje, pomáhá při trávicích těžkostech
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Nemýlíte se, jedná se o jednobuněčný organismus. Navzdory tomu má řasa spirulina velmi širokospektrální blahodárné účinky na naše zdraví. Posiluje imunitní systém, chrání před mnoha onemocněními, je účinná proti rakovině a obsahuje tak velké množství vlákniny a bílkovin, že si právem zaslouží označení superpotravina.

Nelze ji dostatečně vynachválit. Řasa spirulina je nesmírně bohatá na antioxidační směsi, chlorofyl, esenciální mastné kyseliny, vitaminy a protizánětlivě působící fykobiliny, takže se její užívání doporučuje téměř při každém onemocnění. Obsahuje mangan, hořčík, železo, zinek, jako i vitaminy A, B a D. Nedostatek vitaminu D oslabuje imunitní systém a způsobuje náchylnost na infekce, záněty a osteoporózu. Pokud trpíme nedostatkem vitaminu D, jsme vystaveni i nárůstu hmotnosti, protože tento vitamin hraje důležitou roli v odbourávání a skladovaní tuků.

Mimořádně efektivní superpotravina

Díky svému obsahu vláknin řasa spirulina zlepšuje trávení a metabolismus, pomáhá zachovat zdraví střevní flóry, odstraňuje zácpu, významně stimuluje funkci jater a detoxikační procesy organismu. Alkalizuje, obsahuje cystein, který hraje významnou roli v prevenci a léčbě žaludečního vředu. Řasa spirulina je úspěšně aplikovatelná proti přemnožené Candidě, protože působí antibakteriálně a antimykoticky.

Pomáhá při  hubnutí

Vzhledem ke svému velkému množství bílkovin řasa spirulina snižuje pocit hladu a je schopna urychlit látkovou výměnu organismu, dokonce podněcovat tvorbu kolagenu a syntézu elastinu, a proto se vyplatí natírat si ji během zeštíhlující kúry na pokožku za účelem zabránění vzniku strií. Výzkumy potvrdily, že GLA (kyselina gamma-linolenová), tedy v ní přítomná esenciální mastná kyselina, pomáhá zabránit vzniku inzulinové rezistence, pomáhá vyrovnání hladiny krevního cukru, dále působí proti vysokému krevnímu tlaku a snižuje hladinu cholesterolu.

Proti překyselení

Řasa spirulina působí zásadotvorně, díky čemu pomáhá získat acidobazickou rovnováhu organismu, bojuje proti jeho překyselení, které se projevuje pálením žáhy, trávicími těžkostmi, únavou, různými záněty kůže, resp. je jednou z příčin houbových onemocnění. Její konzumací získáme dostatek bílkovin, a proto se můžeme zřeknout i kyselinotvorného masa. Díky této své vlastnosti se konzumace řasy spiruliny doporučuje i vegetariánům a veganům.

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3136577/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2907180/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27259333

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4012879/

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.