head

Šťáva z pšeničné trávy: není to zázrak, ale má zázračné účinky!

Šťáva z pšeničné trávy - její vlastnosti, které chrání zdraví jsou pozoruhodné
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Superpotraviny

Šťáva z pšeničné trávy je vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů, ve kterém se koncentrují všechny účinné látky pšeničné trávy. Kromě toho, že zvyšuje energetickou hladinu organismu, posiluje imunitní systém a chrání před karcinogenními látkami. Tato zelená látka je účinná i tehdy, když ji konzumujeme, ale stejně i při aplikaci zvenčí.

Už jeden pohár šťávy z pšeničné trávy denně, postačuje na dostatečné zabezpečení organismu proti nemocem, únavě a trávicím potížím. Šťáva z pšeničné trávy obsahuje lypázu (enzym štěpící tuky) a napomáhá při hubnutí. Tento nápoj má posilující účinky, proto je obzvláště vhodný i v období rekonvalescence.

Co obsahuje šťáva z pšeničné trávy?

Jelikož pšeničná tráva obsahuje nestravitelnou celulózu, její konzumací bychom se jen těžko nedostali ke všem hodnotným účinným látkám. Šlo by to jen po lisování. Obsah živin čerstvé šťávy z pšeničné trávy je vysoký, ve velké míře obsahuje vitamíny a minerály. Je bohatá na antioxidační vitaminy A, C, E a B, dále zinek, hořčík, měď, železo a aminokyseliny. Tento zelený nápoj navíc ukrývá v sobě zhruba 20 aminokyselin, enzymů a chlorofyl. Konzumací šťávy z pšeničné trávy mohou i vegani předejít, nebo zabránit nedostatku vitamínu B-12.

Šťáva z pšeničné trávy a její účinky

Jelikož v krvi přítomen chlorofyl zastává úlohu nositele kyslíku, stimuluje tvorbu červených krvinek. Kromě toho chlorofylem okysličená krev přispívá i k urychlení detoxikačních procesů organismu. Příznivě ovlivňuje krevní tlak a nervovou soustavu, je dobrá proti nespavosti, únavě, a nervozitě a jako mírné projímadlo působí i proti zácpě. Šťáva z pšeničné trávy znamená velkou pomoc pro účinné provedení detoxikace, díky svému obsahu čistí krev, játra, žlučník a tlusté střevo, močovou soustavu a zbavuje plíce škodlivých látek. Kdyby toto vše nebylo dostatečným důvodem pro její konzumaci, šťáva z pšeničné trávy je použitelná i zvenčí. Pomocí vaty, namočené do ní, můžeme zmírnit mučivé svědění po bodnutí hmyzem, čistí pleť postiženou akné, urychluje hojení ekzému. Antioxidanty, nacházející se v nápoji, bojují proti škodlivým účinkům volných radikálů, chrání nás tím před nemocemi, záněty, předčasným stárnutím a rakovinou.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.