head

3 superpotraviny na spalování tuků

Superpotraviny na spalování tuků
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Dodržujete poctivě dietu a ručička na váze se nechce pohnout? Následující 3 superpotraviny na spalování tuků podpoří hubnutí!

Stává se, že naše snaha je zbytečná, dáváme si pozor na zdravou stravu  a nezanedbáváme ani pohyb a i přesto se nedokážeme zbavit přebytečných kilogramů. Pokud nebudeme moci překonat mrtvý bod, tyto 3 superpotraviny nám mohou pomoci!

Superpotravina brokolice

Brokolice, která je bohatá na vlákninu, vitamin C  a minerální látky, a obsahuje malé množství kalorií, kromě toho, že rychle nasytí, je rychle stravitelná a podpoří látkovou výměnu. Tato superpotravina s velkým množstvím antioxidantů posiluje imunitní systém, blahodárně působí na srdce a má schopnost spalovat tuky. Můžeme ji konzumovat dušenou jako přílohu nebo čerstvou v koktejlech. Vždy získáme výživné a super zdravé jídlo.

Chia, zdraví samo a sobě

Chia semínka  nejsou zázrakem, ale mají mnoho cenných fyziologických účinků. Chia semínka jsou skvělým detoxikantem a posilovačem imunity a navíc díky vysokému obsahu antioxidantů chrání před volnými radikály a díky nim ani ploché břicho  už nebude pouze nedosažitelným snem.

Díky velkému množství vlákniny  podporují trávení, velmi rychle způsobují pocit nasycení, a proto je tato superpotravina na spalování tuků dokonalým řešením i během diety a hubnutí. Chia semínka bohaté na omega-3 mastné kyseliny posilují srdce, zvyšují hladinu dobrého cholesterolu a přispívají k udržení zdravého střevního systému. Konzumujme je přimíchané do jogurtů a ovocných šťáv, ale vždy si počkejme, aby se drobná semínka dobře nasákla!

Osvěžující, detoxikační zelený čaj

Pokud chceme ráno začít svěží, skvělým výběrem je zelený čaj. Stejně tak dobrým řešením je i tehdy, pokud chceme po sportování hydratovat organismus. Jeho množství kofeinu dostatečně povzbudí a přece nepřispěje k vyloučení vody z organismu, jako káva. Zelený čaj povzbudí nejenom naše tělo, ale i látkovou výměnu a navíc i detoxikuje, a proto je zelený čaj, který je schopen spalovat tuky, nejlepším výběrem i během diety!
 

Zdroj:

https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-fat-fighting-foods

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.