head

Co je syndrom dráždivého střeva?

Co je syndrom dráždivého střeva?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Syndrom dráždivého střeva - IBS

Syndrom dráždivého střeva, který je odborně nazýván IBS, je ve skutečnosti dysfunkce trávicího systému, která se spojuje s chronickými zdravotními potížemi u všech, kteří trpí tímto onemocněním. Za chronický projev můžeme považovat nadýmání, bolesti břicha, poruchy vyprazdňování, jako jsou střídavé průjmy nebo zácpy. Bohužel v současné době znepříjemňuje život syndrom dráždivého střeva stále většímu množství osob, co není zrovna pro pacienta příjemné. Symptomy se projevují většinou během dne, kdy se člověk zdržuje zejména ve svém zaměstnání. Samotný syndrom dráždivého střeva je neškodné onemocnění, jelikož každodenní život člověka znepříjemňují pouze jeho symptomy, které ho mohou provázet celé měsíce, v některých případech i roky nebo v nejhorším případě i po celý život.

Syndrom dráždivého střeva se většinou objeví poprvé v životě člověka ve věku dvaceti až třiceti let. Stojí za to zdůraznit, že u žen je toto onemocnění mnohem častější než u mužů.

Jaká může být příčina vzniku syndromu dráždivého střeva- IBS?

Přesné příčiny IBS nejsou dosud známé, avšak na vznik onemocnění má vliv několik faktorů. Většinou je to psychická a fyzická zátěž a nevhodné stravování.

Vhodnou a zdravou stravou můžeme pro sebe udělat hodně a předejít tak případnému onemocnění. Měli bychom se změnit a udělat ve své mysli pořádek, vždyť zatímco naše nitro zápasí s naším tělem, tělo bude reagovat na tyto vlivy různými nemocemi.

Jaké symptomy může mít syndrom dráždivého střeva?

 

  1. Časté bolesti břicha a žaludku
  2. Neustálý pocit plnosti
  3. Střídavý průjem a zácpa
  4. Nadýmání
  5. Časté bolesti hlavy, migréna
  6. Poruchy spánku

Syndrom dráždivého střeva je průvodním znakem psychického onemocnění, zejména deprese. Je velmi důležité, začít co nejdříve problém řešit.

Kdy si můžeme být jisti, že nám každodenní život komplikuje syndrom dráždivého střeva- IBS?

Pokud máte pocit, že trpíte všemi příznaky, vyplatí se obrátit na lékaře. Požádejte o laboratorní vyšetření a v každém případě o celkové vyšetření stolice, případně se rozhodněte pro psychiatrické vyšetření, které hraje důležitou roli při detekci nemoci a zároveň i její léčby.

Možnosti léčby syndromu dráždivého střeva jsou skutečně velké

Nejúčinnějším prvním krokem léčby dráždivého střeva- IBS může být tekutinová kúra, tedy detoxikace. Důležitost detoxikace hraje významnou roli v životě každého člověka! Proč je detoxikace důležitá? V každém lidském organismu se ukládá velké množství toxických látek, které mohou být příčinou mnoha onemocnění. V zájmu prevence je vhodné minimálně dvakrát za rok absolvovat očistnou kúru, prostřednictvím které můžeme svůj organismus očistit od toxických látek, které z našeho těla nedokážou jiným způsobem odejít. Tekutinový půst, i když to zní drasticky, přece až takový není! Tekutinová kúra může být velkou pomocí při léčbě IBS: Vyčištěním našeho trávicího systému se může zabránit zhoršení přicházejících onemocnění. Při tekutinové kúře je třeba konzumovat filtrovanou vodu a k tomu 100% ovocné šťávy a zároveň během dvou- tří dnů konzumujeme zejména čerstvé ovoce a zeleninu.

Je velmi důležité, abychom svůj organismus v rámci detoxikační kúry alespoň dvakrát ročně, na jaře a na podzim očistili. K překonání syndromu dráždivého střeva - tedy IBS zajistí produkty Natural Swiss vyléčení velkým množstvím variací.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.