head

Fíky: čistí, detoxikují a zvyšují potenci

Fíky: čistí, detoxikují a zvyšují potenci
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Syndrom dráždivého střeva - IBS

Toto po staletí oceňované ovoce má na lidský organismus mnoho pozitivních účinků. Podívejte se, proč se Vám vyplatí jíst fíky!

Detoxikují

Díky protizánětlivým účinkům fíky ochlazují zanícený trávicí systém a zmírňují střevní problémy. Fíky jsou bohatým zdrojem vlákniny a vitaminu B. Malá jadérka uprostřed pomáhají odstranit nečistoty ze stěn střev a nastartovat trávení. Fíky mají pozitivní účinky i na játra a žlučník.

Zvyšují potenci

Fíky užívali už i Sparťané. Měli zvýšit jejich výkon během přípravy a soubojů. Kromě zvýšení fyzické zdatnosti fíky zvyšují i potenci a zmírňují problémy s prostatou.

Podporují trávení

Díky malým jadérkům pomáhají fíky nastartovat trávení, proto po jejich konzumaci nebudete mít problém se zácpou. Fíky mohou pomáhat i pacientům se syndromem dráždivého střeva.

Tlumí kašel

Méně známým faktem je, že díky protizánětlivým účinkům mohou fíky přinést úlevu i při respiračních onemocněních: příznivě ovlivňují funkci dýchacích cest a jsou vhodné i na tlumení kašle.

Chrání srdce

Fíky chrání a posilují srdce díky velmi vysokému obsahu draslíku. Podporují pravidelnou a vyrovnanou činnost srdce, a protože mají vliv i na krevní tlak, mohou se stát "dobrým kamarádem" i pro osoby, které trápí vysoký krevní tlak.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.