head

Syndrom dráždivého střeva - Obnova střevní flóry může pomoci

Syndrom dráždivého střeva
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Syndrom dráždivého střeva - IBS

Syndrom dráždivého střeva (IBS) přináší několik příznaků, které velmi ztěžují život, takže psychicky vyčerpá člověka, který těmito střevními problémy trpí. Neexistuje žádná léčba, existují však způsoby, jak zlepšit kvalitu života s IBS.

Syndrom dráždivého střeva je skupina gastrointestinálních symptomů, které občas způsobují značné bolesti. Terapie je složitá, avšak je mimořádně důležité obnovit střevní flóru.

Nesnesitelné příznaky

Pojmenování dráždivý naznačuje, že v pozadí příznaků jsou změněny a abnormální funkce střevního systému, což vede k žaludečním potížím, objeví se pocit břišní nepohody, která je doprovázena nadýmáním a křečemi. Kromě toho se mohou objevit, někdy i velmi silné, bolesti žaludku a bolesti břicha. V případě syndromu dráždivého střeva se střeva stanou citlivými, konzistence a frekvence stolice se změní a pacientů s touto chorobou trápí často celé dny průjem nebo zácpa. Příznaky únavy a deprese nejsou způsobeny problémy s orgány a nelze je spojovat se zánětem střev nebo divertikulitidou. Syndrom dráždivého střeva je často způsoben stresem, daným naším životním stylem, nerovnoměrnou stravou bohatou na přídavné látky, různými léky, zejména antibiotiky a následným poškozením střevní flóry.

Jak se dá léčit?

Při zmírnění symptomů syndromu dráždivého střeva může hrát důležitou roli, pokud se budeme vyhýbat stresovým situacím nebo je budeme umět ovládat, správné a pravidelné stravování, vyloučení kávy, zvyšující pohyb střev, alkoholu a mastných jídel. Je mimořádně důležité obnovit střevní flóru, v čem pomáhají pre- a probiotika. Zlepšují účinky trávení, pomáhají udržovat zdraví trávicího systému a fungování imunitního systému, protože v případě jejich nepřítomnosti se organismus stává bezbranným vůči škodlivým látkám. Modifikací poměru bakteriálních kmenů, které tvoří střevní flóru, lze syndrom dráždivého střeva dobře léčit. Obnova střevní flóry je prospěšná pro trávení a také podporuje vstřebávání živin a různých minerálních látek, jako je hořčík a železo.

Dobře vědět

Přítomnost různých parazitů a jejich vajíček může v mnoha případech způsobit příznaky podobné IBS, proto je vyšetření stolice nezbytné, čímž se může toto podezření vyloučit. Zároveň je také třeba i vyšetření na potravinovou alergii, protože některé potravinové nesnášenlivosti a alergie mohou být podobné IBS. Endoskopické vyšetření se doporučuje provést i u těch mladých lidí, u kterých se v rodině vyskytla rakovina tlustého střeva, což některými příznaky připomíná IBS.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.