head

Víte, proč je vitamin U tak důležitý?

Kvůli  tomuto je vitamin U nezbytný!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Trávicí poruchy

Máte slabý imunitní systém a trávicí těžkosti  ? Je možné, že trpíte nedostatkem vitamínu U !

Vitamín U je ve skutečnosti derivát aminokyseliny, který náš organismus potřebuje, aby mohl správně fungovat. Vitamin U náš organismus produkovat nedokáže, ale dobrou zprávou je, že potravou ho můžeme snadno doplnit.

Pozitivní účinek vitaminu U

Vitamin U proto nazýváme vitaminem, protože na začátku 20. století, kdy byl objeven, ho nazvali vitaminem a od té doby jeho pojmenování nikdo nezměnil, co však na významu vitaminu U nic nemění.

Pokud jsme po léčbě antibiotiky  nebo jsme neustále na léčbě léky, snadno se může stát, že se sliznice našeho střevního systému poškodí. Pokud se sliznice nedokáže vhodně regenerovat, mohou vzniknout záněty. Vitamin U pomáhá předcházet vzniku těchto zánětů, ale tato aminokyselina může hrát důležitou roli i při rychlejším a lepším hojení vnějších a vnitřních vředů.

Ženy často trpí bakteriálními infekcemi pohlavních orgánů: vznik nepříjemných bakteriálních infekcí a některých gynekologických problémů můžeme také omezit, pokud stravou dopřejeme organismu i dostatek vitaminu U.

V čem se nachází vitamin U?

Žaludeční a střevní vředy mohou ukazovat na nedostatek vitaminu U, ale i slabý imunitní systém  může být také dobrým indikátorem nedostatku aminokyselin. Na dávkování ve vodě rozpustné aminokyseliny neexistuje žádná obecná směrnice, ale nemusíme mít obavy: předávkovat se s ním nemůžeme, protože organismus není schopen vitamin U uskladňovat.

Abychom si mohli vitamin U doplnit a posílit svůj imunitní systém a střevní flóru, musíme klást velký důraz na své stravování. I některé doplňky výživy obsahují vitamin U, avšak v přírodní formě se nachází v zelí, mrkvi, petrželi a v chřestu.

Zdroj: https://www.austinchronicle.com/columns/2006-07-28/390507/

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.