head

"Na zánět kloubů pomohl enzym serrapeptáza"

Paní Helene Nagyové se zmírnil zánět kloubů díky serrapeptáze
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Vnitřní lékařství

Paní Helena Nagyová už dlouho trpěla zánětem kloubů, zmírnění jí přinesly pouze steroidy a léky proti bolesti. Léky nebyli na její problém řešením, proto na naléhání svého partnera vyzkoušela enzym serrapeptázu.

Vůbec nevypadáte, jako kdyby jste byla nemocná.

Nežiji tak, aby na mně moje okolí vidělo, že mě něco trápí. Svou nemoc jsem vzala na vědomí, beru ji jako fakt a snažím se proti ní něco dělat. Kdo mě zná, ví, že jsem navzdory svým zdravotním potížím veselým člověkem. Samozřejmě, mívám i horší dny, někdy i velmi špatné.

Podle všeho Vás netrápí pouze zánět kloubů.

Při narození se mi nevyvinula jamka pravého kyčelního kloubu, proto mám jednu nohu kratší. Mám vysoký krevní tlak, mám problémy se štítnou žlázou a trpím i nedostatečnou činností ledvin. DNA se objevila v roce 2010.

DNA umí velmi bolet.

Moje klouby otékají, bolí mě prsty, rameno i kolena. Moje klouby jsou staženy, ztuhlé, proto mi už jeden prst operovali třikrát a rameno dvakrát. Nyní se chystám na další operaci, dostanu náhradu kyčelního kloubu a doplní i část chybějící jamky kyčelního kloubu.

Vraťme se k zánětu kloubů. Jakou léčbu dostáváte?

Každý půl rok jsem 3 týdny v nemocnici na rehabilitačním oddělení. Účastním se na fyzioterapeutických procedurách, cvičím a dostávám i infuze. Ročně třikrát dostávám do kolena steroidní injekce. Na nesnesitelnou bolest užívám léky proti bolesti, léky na zmírnění zánětu. Bohužel od jednoho z nich jsem dostala žaludeční vředy, proto bylo třeba lék změnit.

Co děláte pro to, aby se Váš stav nezhoršoval?

Kvůli DNE jsem přestala jíst červené maso, jím pouze drůbeží maso a ryby. Snažím se udržovat si svoji hmotnost, ale zároveň se pohybuji, kolik vím. Mám velmi ráda stacionární kolo, nyní plánuji koupit činky. Užívám vitamíny, piji přesličkový čaj a čaj z březové kůry, mám olej z lněných semínek, o kterém vím, že prospívá kloubům. Koupila jsem si i tabletky na stavbu chrupavky, a to je asi všechno. Ještě bych chtěla zmínit, že partner mi velmi pomáhá, podporuje mě i psychicky, a hlavně on je ten, kdo mě namluvil na užívání serrapeptázy. On má zúžení cév a jemu na to pomohl Elixir Serrapeptase. V popisu je napsáno, že zmírňuje zánět.

Tak vím, že se Váš stav zlepšil.

Absolvovala jsem tříměsíční kúru. Jako první jsem si všimla, že mi kolena až tak neotékají a snadněji pohybuji prsty. Po měsíci jsem přestala užívat polovinu léků proti bolesti, protože jsem je nepotřebovala. Staré rány po operacích trochu změkly, což mě velmi překvapilo. Půl hodiny před snídaní automaticky užiji serrapeptázu, před večeří stejně. Enzym serrapeptáza mi na zánět kloubů pomohl, značně se zmírnil.

Takže teď se chystáte na operaci kyčelního kloubu.

Jsem z toho nervózní, ale ani ne kvůli operaci, ale pro to, co bude potom. Rehabilitace trvá tři měsíce, bude to přesně na jaře, kdy jsem zvykla pracovat v zahrádce. Ale něco za něco. Tuto záležitost už dlouho odkládám, nyní bude konečně po ní. Dávám si na sebe pozor jak se jen dá, abych nedostala nějakou infekci, protože pak by mě neoperovali. Věřím, že všechno bude v nejlepším pořádku, prozatím je můj krevní obraz zcela v normě. Přítel měl na nohách kvůli cukrovce vředy, ale odkdy užívá serrapeptázu, i ty se zahojily. Věřím, že pomůže i na ránu po operaci.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.